X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuklardan Yaşlılara Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuklardan Yaşlılara Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
VAN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI AKDAMAR VE YUMURCAK ÇOCUK EVLERİNDEKİ ÇOCUKLAR, 18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI KAPSAMINDA ÖZEL YEŞEREN DÜŞLER BAKIM MERKEZİ’NDEKİ YAŞLILARI ZİYARET ETTİ.
Çocuklardan Yaşlılara Ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Akdamar ve Yumurcak Çocuk evlerindeki çocuklar, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Özel Yeşeren Düşler Bakım Merkezi’ndeki yaşlıları ziyaret etti.
Çocuk Evleri Müdür Vekili Nihat Işık, çocukların sosyalleşmesi açısından bu tür etkinlikleri önemsediklerini belirterek, “Çocukların gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamalarında, yaşlılarımızın büyük bir rolü vardır. Çocuk evlerimizde ‘yaşlı’ figürünün olmaması nedeni ile kurum olarak böyle bir etkinlik planladık. Bu etkinliğimizle de çocuklarımızın yaşlılara karşı farkındalık geliştirmelerini amaçladık” dedi.
Yapılan ikramlar eşliğinde sohbet edilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Çocuk evlerinin yürütmüş olduğu hizmetler konusunda merkez yetkililerine bilgi veren Nihat Işık, çocukların faydasına olduğunu gözlemlediği bu ziyaretleri devam ettirmek istediklerini belirtti.