X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ulaşımda Yeni Tedbirler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ulaşımda Yeni Tedbirler

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRE BAŞKANLIĞI (UKOME) ERCİŞ ŞUBESİ EKİPLERİ TARAFINDAN İLÇEDE HİZMETE SUNULAN OTOBÜSLER İÇİN ŞEHİRDEKİ DAR YOL VE KAVŞAKLARDA YENİ DÜZENLEMELER BAŞLATTI.
Ulaşımda Yeni Tedbirler

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı (UKOME) Erciş Şubesi ekipleri tarafından ilçede hizmete sunulan otobüsler için şehirdeki dar yol ve kavşaklarda yeni düzenlemeler başlatıldı.
On iki metre uzunluğundaki otobüslerin şehir içinde rahatlıkla hareket edebilmesi için başlatılan çalışmayla birçok noktada yol ve kaldırım düzenlemesinin yeniden yapılacağı bildirildi. Belediye otobüslerin dönüş güzergahları ile durakların yeniden belirlenmesi için başlatılan çalışma ilk olarak Kışla Caddesi üzerinde gerçekleştirildi. Yaya kaldırımlarını düzenleyen ekipler, yeni açılan alanlara kilitli parke döşeyerek otobüslerin kullanabileceği duraklar oluşturdu. Çalışmaların devam edeceğini belirten belediye yetkilileri, yolların dar olması hem de yeni gelen otobüslerin uzun olması nedeniyle şehir içi yollarda yaşanacak olası tıkanmaların önüne geçmek için benzer çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini bildirdiler.