X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Att Ve Paramediklere Temel Modül Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Att Ve Paramediklere Temel Modül Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 29.3.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 29.3.2015 20:05
VAN SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, ACİL HEKİMLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI KAPSAMINDA VAN VE HAKKARİ’DE GÖREV YAPAN ACİL TIP TEKNİKERİ (ATT) VE PARAMEDİKLERDEN OLUŞAN KURSİYERLERE ‘TEMEL MODÜL EĞİTİMİ’ VERİLDİ.
Att Ve Paramediklere Temel Modül Eğitimi

Sağlık Müdürlüğü, Acil Hekimliği Sertifika Programı kapsamında Van ve Hakkari’de görev yapan acil tıp teknikeri (ATT) ve paramediklerden oluşan kursiyerlere ‘Temel Modül Eğitimi’ verildi.
Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde düzenlenen eğitimler teorik ve pratik olmak üzere iki kısımda verildi. Eğitimler öncesi konuşan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehpare Altay, Acil Hekimliği Sertifika Programı Temel Modül Eğitimi kapsamında verilen eğitimlerin önemine değinerek, acil tıp teknikeri ve paramediklerin kılık kıyafetlerine dikkat etmelerini ve resmi kıyafetlerle vakaya çıkmaları konusunda işini ciddiye alınması gerektiğini sözlerine ekledi.
İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen eğitime Dr. Emre Yılmaz, Dr. İbrahim Hakkı Sağol, Sağlık Memuru Ümit Şanlı, Paramedik Yunus Akıncı eğitimci olarak katıldı. Sağlık çalışanlarının yoğun katılım gösterdiği eğitim, düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.