X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vaski’den Kanalizasyon Hattı Çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vaski’den Kanalizasyon Hattı Çalışması

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:37
VAN SU VE KANALİZASYON İDARESİ (VASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KANALİZASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI, TUŞBA İLÇESİNDE 12 KİLOMETRELİK YENİ HAT ÇEKİMİNE BAŞLADI.
Vaski’den Kanalizasyon Hattı Çalışması

Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, Tuşba ilçesinde 12 kilometrelik yeni hat çekimine başladı.
VASKİ’den yapılan açıklamada, ihalesi yapılarak uygulamaya alınan Tuşba ilçesinin kanalizasyon sorunun giderilmesi çalışmalarının muhtelif sokaklarda sürdürüldüğü ve altyapı sorunlarının tamamen giderileceği belirtildi. Açıklamada, “Özellikle Şemsibey Mahallesi’ne bağlı kanal üstü bölgesi, Altıntepe Mahallesi Üstyol ve Kalecik yoluna bağlı sokaklar, Abdurrahman Gazi Mahallesi Esma Sokak gibi kanalizasyon hattı olmayan yerlerde ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan çalışmalarda mahallelerin nüfus artış hızı göz önünde bulundurularak uzun vadeli hizmette kalacak Q 200 ve 300 milimetrelik hatlar döşeniyor. Tuşba’da hedeflenen 12 kilometrelik kanalizasyon hatlarının yapım işi uzman ekiplerce sürdürülürken, çalışmaların en geç nisan ayının sonunda tamamlanması planlanılıyor” denildi.