X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erciş’te Festival Hazırlıkları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erciş’te Festival Hazırlıkları Başladı

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 14:21
VAN’IN ERCİŞ İLÇESİNDE BU YIL YAPILACAK OLAN ‘6. ULUSLARARASI İNCİ KEFALİ GÖÇÜ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’ HAZIRLIKLARI İLÇE KAYMAKAMI MEHMET ŞİRİN YAŞAR BAŞKANLIĞINDA START ALDI. FESTİVALİN 29-31 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA ÜÇ GÜN OLARAK YAPILMASI
Erciş’te Festival Hazırlıkları Başladı

’ın Erciş ilçesinde bu yıl yapılacak olan ‘6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali’ hazırlıkları İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar başkanlığında start aldı.
Festivalin 29-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında üç gün olarak yapılması kararlaştırıldı. Festivalin organize edilmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için festival tertip komitesi Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar başkanlığında bir araya geldi. Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda, festivalin daha renkli ve yoğun katılımlı geçmesi için yapılacak çalışmalar ve düzenlenecek etkinlikler üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Festivalin daha düzenli yapılması, ulusal ve uluslararası alanda Erciş’in tanıtımına katkı sağlaması, yaşanabilecek sorunlar ve bu sorunların nasıl giderileceği konularının görüşüldüğü toplantıda, inci kefali balığının üreme ve göç dönemi göz önüne alınarak, festivalin 29-30-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılması da kararlaştırıldı.