X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Trafik Işıkları Olmayan Kavşak, Tehlike Saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Trafik Işıkları Olmayan Kavşak, Tehlike Saçıyor

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 11:18
VAN’DA TRAFİK IŞIKLARININ OLMAMASINDAN DOLAYI HER GÜN KAZA YAŞANDIĞI İDDİA EDİLEN KAVŞAĞA, MAHALLE SAKİNLERİ ÇÖZÜM BULMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU.
Trafik Işıkları Olmayan Kavşak, Tehlike Saçıyor

’da trafik ışıklarının olmamasından dolayı her gün kaza yaşandığı iddia edilen kavşağa, mahalle sakinleri çözüm bulması çağrısında bulundu.
Van’ın en önemli ve trafiği yoğun caddelerinden olan İskele Caddesi Üçevler durağında yaşanan trafik yoğunluğu kazalara neden oluyor. Mahalle sakinleri, burada ölümlü kazalarının yaşanmaması konusunda Van Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na ve diğer yetkililere çağrıda bulunarak kavşağa trafik ışıklarının bırakılmasını istediler. Mahalle sakinleri, İskele Caddesi Üçevler durağı, İtfaiye Daire Başkanlığı, Van Belediyesi Bakım Onarım Müdürlüğü, PTT Merkezi ve 4 lisenin bağlantı noktasının yoğun olduğu araç trafiğinin bulunduğu kavşakta can güvenliğinin olmadığını ileri sürdüler. Mahalle sakinleri, hemen hemen her gün kazaların meydana geldiği kavşakta, trafik ışığının konulmadığı takdirde burada ölümlü kazaların olacağını ileri sürdüler. Mahalle sakinleri, cumartesi günü 2, pazar akşamı da 1 kazanın meydana geldiğini, bu 3 kazada 3 kişinin yaralanması ise son bulduğunu belirttiler. Vatandaşlar, yetkililere seslenerek daha çok kişinin mağdur olmaması için, yola uygun bir çözüm bulunması çağrısında bulundular.