X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İpekyolu Aile Destek Merkezi 2015 Yılında Yeni Hizmet Binasında Faaliyetlerine Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İpekyolu Aile Destek Merkezi 2015 Yılında Yeni Hizmet Binasında Faaliyetlerine Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
  • Haberler
  • Van Haberleri
  • İpekyolu Aile Destek Merkezi 2015 Yılında Yeni Hizmet Binasında Faaliyetlerine Devam Ediyor
İPEKYOLU AİLE DESTEK MERKEZİ 2015 YILINDA YENİ HİZMET BİNASINDA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
İpekyolu Aile Destek Merkezi 2015 Yılında Yeni Hizmet Binasında Faaliyetlerine Devam Ediyor

merkez İpekyolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından yürütülen Aile Destek Merkezi (ADEM) 2015 yılında yeni hizmet binasında hizmet vermeye devam ediyor.
Yeni hizmet binasında kurs sayısı ve buna bağlı olarak kursiyer sayısı artarak daha güzel bir ortam ve iyi şartlarda hizmet veriliyor. Merkezde giyim, kuaför, Kur’an-ı Kerim, okuma yazma, ahşap boyama kursları faal olup Ramazan Bayramı sonrasında da ebru ve bilgisayar kursları açılacak. Merkez; Kaleyolu Selimbey Mahallesi Nene Hatun 2. Sokak No: 2/3 adresinde faaliyetlerini yürütmekte olup kayıtlar da buradan alınmakta. Proje koordinatörü Çiğdem Sayrak, ”Merkezde aile ortamı havasında eğitimlerimiz sürüyor. Oluşan bu ortam kursiyerlerimizin kendilerini daha rahat hissetmelerini ve çalışmalarında özgüvenle hareket etmelerini sağlıyor. Ayrıca kurslar dışında proje kapsamında yaptığımız geziler, piknikler, seminerler, ziyaretlerle onların sosyalleşmelerine katkıda bulunuyoruz. Merkezin faaliyetlerinden tüm kadınlar yararlanabilir” dedi.
Halk eğitim ve müftülük eğitmen noktasında projeye destek vermiş olup, Halk Eğitim Merkezi aynı zamanda proje ortağıdır. 2015 yılında bugüne kadar giyim kursunda 41, kuaför kursunda 41, Kur-an-ı Kerim kursunda 50, okuma yazma kursundan 19 kişi katılmış olup sertifika almaya hak kazandı. Merkezde giyim, kuaför, ahşap boyama, okuma yazma kurslarında mesleki ve teknik eğitimlerini başarılı bitiren kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifikaları verildi. Eğitimlerin dışında Aile Destek Merkezi’ndeki sosyal, kültürel faaliyetler, seminerler ve merkezin hizmetlerinden 2015 yılında toplamda bin 430 kişi yararlanmıştı.