X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yalovalı Minik Satranççı, Avrupa Şampiyonası Daveti Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

lı Minik Satranççı, Avrupa Şampiyonası Daveti Aldı

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
YALOVALI 10 YAŞINDAKİ SATRANÇ SPORCUSU GÜLCE NEHİR KARA 20 EYLÜL-1 EKİM 2015 TARİHLERİ ARASINDA HIRVATİSTAN'IN POREC KENTİNDE YAPILACAK OLAN AVRUPA YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI İÇİN MİLLİ TAKIM DAVETİ ALDI.
Yalovalı Minik Satranççı, Avrupa Şampiyonası Daveti Aldı

lı 10 yaşındaki satranç sporcusu Gülce Nehir Kara 20 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Hırvatistan’ın Porec kentinde yapılacak olan Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası için Milli Takım daveti aldı.
Satranç sporuna 30 ay önce başlayan minik sporcu, son olarak Yalova Gençler Satranç Şampiyonasında bayanlar kategorisinde kendisinden yaşça büyük rakiplerini geride bırakarak birinci olma başarısı gösterdi. Hırvatistan’daki Avrupa Şampiyonası öncesinde Konya’da yapılacak Avrupa Okular Satranç müsabakaları ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nda da mücadele edecek olan Yalovalı Gülce Nehir Kara, iki tane daha Mili Takım kampına daha katılmış olacak. Türkiye Yaş gruplarında 10 Yaş Bayanlar kategorisinde birinci ile aynı puan olan ve paylaşmalı birinciliği paylaşıp ikinci olan Kara, şampiyonayı yenilgisiz bitiren tek sporcu olmuştu. Başarılı sporcu Gülce Nehir Kara, antrenörü Erkan Şat, Satranç İl Temsilcisi Nezir Uygun ile birlikte Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ı ziyaret etti.
Kaplan, 10 yaşında sporcumuzun yaşından büyük elde ettiği bu başarıdan dolayı ailesini ve antrenörlerini kutlarken, Avrupa Şampiyonasında kendisinden madalya beklediğini söyledi.