Yemek fabrikasında patlama

Giriş Tarihi: 4.8.2011 12:28 Güncelleme Tarihi: 4.8.2011 12:28

Malatya'nın Darende ilçesinde bir yemek fabrikasında gaz sıkışması sonucu meydana geldiği tahmin edilen patlamada birçok araç, ev ve işyeri hasar görürken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Malatya-Kayseri karayolu üzerinde bulunan bir apartmanın altındaki Adnan Tunçtan'a ait yemek fabrikasında sabaha karşı patlama meydana geldi.

Şiddetli patlama sonucu işyeri kullanılmaz hale gelirken, apartmanda da ciddi hasarlar meydana geldi. İşyerinin hemen üst katındaki dairelerin duvarları yıkılırken, çevredeki birçok araç, ev ve işyeri hasar gördü. Patlama sonucu oluşan basınç nedeniyle 5 katlı apartmanın daire kapıları açılmayınca apartmanda bulunan 25 kişi, itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi.

Tahliye edilen apartman sakinlerinden şok geçirenler ambulansla hastaneye sevk edildi. Patlama sesi ile vatandaşlar sokağa döküldü. Olay yerinin 100 metre ilerisinde bulunan parçalar patlamanın şiddetini ortaya koyarken, D-300 karayolunda ulaşım kapanarak, servis yolundan akış sağlandı. Patlamaya işletmede kullanılan tüp gazların neden olduğu sanılıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yemek fabrikasında patlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz