ARKADAŞINA GÖNDER Adana'da ikinci baraj faciası ucuz atlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'da ikinci baraj sı ucuz atlatıldı

  • Giriş Tarihi: 29.2.2012 15:43 Güncelleme Tarihi: 29.2.2012 16:48

'da 10 işçinin hayatına mal olan 'ndaki sonrası ikinci bir nın son anda önlendiği ortaya çıktı.

'nın Kozan ilçesinde Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tünelinin kapağının sı, yukarısında bulunan Menge ve Feke barajlarının tamamen dolmasına sebep oldu. Köprünün 17 km ilerisinde bulunan Kavşak Bendi Barajı inşaatında çalışan yaklaşık 200 işçi, olayın telefonla bildirilmesi üzerine hemen tahliye edildi ve büyük bir önlenmiş oldu.

Tahliye yapıldıktan 5 dakika sonra taşkın suları baraja ulaştı ve barajı bir anda sular kapladı. O anlar barajdan tahliye edilen işçiler tarafından görüntülendi.ndaki patlamanın ardından Menge ve Feke barajlarında su tutulduğunu belirten yetkililer, barajı boşaltmak için bu suyun yarın bırakılacağını, bırakılan suyun da arama kurtarma çalışmalarını olumsuz etkileyeceğini ifade ettiler. Yetkililer, "Menge ve Feke barajlarında dolan suyun bırakılması gerekiyor.Su bırakıldıktan sonra bu bölgedeki arama kurtarma çalışmaları da güç koşullarda devam edecek. İstanbul İl Acil Afet Merkezi ile Maden Tetkik Arama Müdürlüğünden iki özel arama makinesi
getirildi. Bu makineler su üzerindeyken kameralarla su altını gözetleyebiliyor. Bu makinelerden biri Yedigöze baraj havzasında arama yapıyor" dedi.

Öte yandan, baraj gövdesinin bulunduğu gölette iki kişinin cesedinin olduğu tahmin ediliyor. Ekipler, bu bölgede yoğunlaşan çalışmalar kapsamında suyu pompalarla boşaltıyorlar. Yaklaşık 250 kişinin görev aldığı bölge olumsuz hava şartlarına rağmen didik didik aranıyor.

kalan karakter 1000

murat çimen murat çimen

bu olayın belkide aynısı erzurum ispirde yaşanacak çevre sivil toplum örgütleri olarak gerek bütün resmi kurumlarımıza yaptığımız yerel yönetimlere okadar haykırmamıza rağmen soyak ve enerjisanın çoruh üzerinde yaptığı barajlar bu sene yağan aşırı kar nedeniyle tehlike altında henüz 15 gün önce soyakın havza temizliyi yapmadan güllü bağ barajında su tutulması bütün bölgeyi tehlike altına almış durumda orda olası bir patlama olmasa bile dünyada ikinci

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 01.03.2012 03:11
FC FC

DENETİMSİZLİK PARA HIRSI YAPILAN İŞİ KÜÇÜMSEME SONUÇ 10 YAŞAMIN SONU...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 29.02.2012 16:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.