X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yavru köpekleri biberonla besliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yavru leri la besliyor

  • Giriş Tarihi: 12.9.2012 11:24 Güncelleme Tarihi: 12.9.2012 11:26

'ın Sarıkamış ilçesinde bir kişi, ölen köpeğinin 5 yavrusunu ve mamayla besleyerek, büyütmeye çalışıyor.

Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde işçi olarak çalışan Serhat Tanyeri (35), annesi ölen yavrularını la besliyor. Yeni Mahalle'de yaşayan Tanyeri, anne köpeğinin 5 yavrusunu doğurduktan 13 gün sonra öldüğünü belirterek, aç kalan köpek yavrularını biberonla beslemek zorunda kaldığını söyledi.

Yaklaşık 20 yıldır Kangal ve çoban köpeği beslediğini anlatan Tanyeri, ''Kangal köpeği, doğumdan sonra rahatsızlandı. Veteriner çağırdım. 'Doğum felci' olduğunu söyledi. Bir kaç tane iğne yapılmasına rağmen Kangal köpeği iyileşmedi'' diye konuştu.

Tanyeri, anne köpeğin doğumdan 13 gün sonra öldüğünü belirterek, ''Yavruları çok küçüktü. Veterinere danıştım, biberonla bakılması gerektiğini söyledi. e değişik mamalar katarak, yavru köpekleri biberonla büyütüyorum. Yavru köpekler de büyümeye başladı. İki ay boyunca biberonla besleyeceğim. Zor da olsa süt ve mamayla büyütmeye çalışıyorum'' dedi.

Tanyeri, 3'ü erkek, 2'si dişi olan yavru köpekleri sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün beslemek için aylık 400-500 TL civarında harcama yaptığını ifade ederek, 2 ay süreyle köpeklere bu şekilde bakmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.