X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Amerikan devine çalışan 'tokadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Amerikan devine çalışan 'tokadı'

  • Giriş Tarihi: 1.1.2013

Amerika'nın ünlü giyim firması Tommy Hilfiger'ın eski finans uzmanı, imza taklidiyle para transferi yaparak firmayı 5 yılda 3 milyon lira dolandırdığı gerekçesiyle tutuklandı

Amerika'nın ünlü giyim firması Tommy Hilfiger, çalışanıyla mahkemelik oldu. İddiaya göre, firmanın bünyesinde finans uzmanı olarak çalışan Yonca Keskin, şirket yetkililerinin imzalarını kopyalayıp, bu imzaları kendi hesaplarına yaptığı EFT işlemleri için kullandı. Keskin, sahte imzalarla çıkardığı ödeme onaylarını bankalara gönderip paranın kendisinin yanı sıra eşinin ve annesinin hesabına yatırılmasını sağladı. Çek ödemeleri üzerinde değişiklik yaparak hesaplardaki gelir gideri dengeleyen Keskin'in firmayı 3 milyon TL dolandırdığı iddia edildi. Kendi isteğiyle işinden ayrılan Yonca Keskin, tüm sosyal haklarını da eksiksiz olarak aldı. İşten ayrıldıktan kısa bir süre sonra milyonluk açığı fark eden şirket yetkilileri hesapları inceleme altına aldı, EFT talimatlarını inceledi ve bazı talimatlar arasında dengesizlik olduğunu fark etti. Belgelerin bankadan örnekleri istenip, şirketteki orijinalleri ile karşılaştırıldı. Firmaya göre Keskin, şirketin çek hesaplarıyla oynadı, gerçek çekleri sistem dışına çıkarıp var olmayan gerçeğe aykırı kayıtlarla gelir- gider dengesini sağladı.

BORSA YALANI

Finans uzmanı Keskin, 2011'de farklı farklı tarihlerde eşi Cezmi Keskin'in hesabına toplam 1 milyon 447 bin TL, kendi hesabına ise 1 milyon 480 bin TL yatırdı. Eşinin internet bankacılık şifrelerini kullandığı, eşine ve annesine de parayı borsadan kazandığını söylediği belirtilen Keskin, Kadıköy'de 210 bin TL'ye kendisine, Büyükçekmece'de ise 110 Bin TL'ye annesine ev satın aldı. Bu evlerin iç dekorasyonu için 200b in TL'ye yakın masraf etti. Eşine de 65 bin euroya son model lüks bir cip hediye eden Keskin, kendi spor arabasına ise 43 bin euro verdi.

kalan karakter 1000

kralex kralex

Gerçektende uzmanmış. Helal olsun...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 01.01.2013 13:19
Elif Elif

Sefa sona erdi. Şimdi de ödeme zamanı :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 01.01.2013 11:54
Ercü Ercü

"Şart şart, eğitim şart !" diyenler haklı çıkıyor. Doğru dürüst eğitim görmüş olsaydı yakayı ele vermezdi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 01.01.2013 10:58
helal olsun helal olsun

helal olsun tebrik etmek lazım gerçekten. kolay ve küçük rakamlar değil. bu türk rakamları bu kadar kolay bir şekilde hesabına geçirmek büyük bir uzmanlık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 01.01.2013 09:50
ss ss

türk işte

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 01.01.2013 08:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.