X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İstanbul'da kar kalınlığı 20 cm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'da kalınlığı 20 cm

  • Giriş Tarihi: 7.1.2013 15:10 Güncelleme Tarihi: 7.1.2013 15:22

'da kalınlığı Arnavutköy, ve 'in yüksek kesimlerinde 15-20, Çamlıca, , Göktürk ve Kemerburgaz'da 5-10 santimetreye ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul'da la mücadele çalışmaları 908 araç ve iş makinesi ile 2 bin 266 personelle yürütülüyor.

Belediye ekipleri, gece saatlerinden itibaren tuzlama çalışması yaptı. Yollarda şu ana kadar 691 ton tuz, 15 ton solüsyon kullanıldı. Görevlilerce tespit edilen evsiz 377 vatandaş da Metin Oktay Spor Salonu'nda misafir ediliyor.

Kentin genelinde etkili olan yağışta, kar kalınlığı Arnavutköy, ve Sarıyer'in yüksek kesimlerinde 15-20, Çamlıca, , Göktürk ve Kemerburgaz'da ise 5-10 santimetre olarak ölçüldü.

ÖNLEMLER ARTTIRILDI

Açıklamada, gece don tehlikesine karşı, hafif metro enerji hattının donmaması, işletme saatlerine hazırlanması için gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.

Araçların sürekli sefer halinde olduğu belirtilen açıklamada, metroda 4'lü vagonların 8'li vagonlara çıkarıldığı, sefer aralıklarının sıklaştırıldığı ifade edildi.

Ray hattında kar ve buzlanmaya karşı tuz ve solüsyon kullanıldığı kaydedilen açıklamada, ''İstasyonların girişleri ve peronlar, kar ve buz riskine karşı tuzlarla temizleniyor. Karayolu araçlarının da kullanıldığı bölgelerde, araçların yolda kalarak hattı kapatmaları ihtimaline karşı, tramvay hattının muhtelif noktalarında bulundurulan çekicilerle yönlendirme yapılacak. Metrobüs ve otobüs seferleri ihtiyaca göre artırılarak ek seferler uygulandı. Şehir hatları vapurları yoğunluğa göre ek sefer yapacak. İDO kriz masası kurdu. Şehiriçi seferler takviye edildi'' ifadeleri kullanıldı.