X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Güllüoğlu'nda miras kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Güllüoğlu'nda miras kavgası

  • Giriş Tarihi: 23.2.2013

Hacı Mustafa Güllü'nün geçen yıl ölümünün ardından oğulları arasında hisse paylaşımı nedeniyle miras kavgası patlak verdi

Güllüoğlu Baklavaları'nın kurucusu Hacı Mustafa Güllü'nün oğullarından Faruk Güllü ile Prof. Dr. İbrahim Halil Güllü, kardeşleri Nadir Güllü ile Ömer Güllü'ye hisse devrinin iptali istemiyle İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Davalı Nadir Güllü'nün elde ettiği mal varlığı ve hisselerin devrinin muvazaa nedeniyle iptali istenen dava dilekçesinde şu ayrıntılara yer verildi.
Baba, Rami'deki 18 dükkândan birkaçını, Karaköy'de 'Havyar Han' adlı 5 katlı baklava imalathanesini ve Gaziantep'te 9 daire, 3 milyon liralık mülkünü sattı. Gelirle, inşa edilen İstinye'deki villalar 4 milyon 500 bin dolara satıldı. Baba bu paranın üçte birini hayır işlerine ayırdı. Kalanıyla ise Nadir, Boğaz'da mülk aldı.
Baba "Ben verdim, ben alırım" deyince Faruk hisselerini babasına iade etti. İbrahim Halil, babasının Nadir'in etkisinde kalarak diğer oğullarının kendisini sevmediğini düşündüğünü, bu nedenle onları cezalandırmak istediğini açıkladı.

HİSSELERİ ÜZERİNE GEÇİRDİ

İbrahim Halil, birçok kez Nadir'e, "Ne olursun kardeşlerini kötüleme, babamız çok üzülüyor" dedi. Fakat hiçbir sonuç alamadı. Baba, ömrünün son 15-20 yılını Nejat ve Faruk'a kızarak, sonuçta üzülerek yaşadı.
İbrahim Halil'in, Gaziantep'in yanı sıra İstanbul'da hastane kurma fikri, Nadir'in yanıltıcı beyanlarıyla gerçekleşmedi. İddiaya göre; Nadir, babasını yanıltarak ve kardeşlerinin hiçbirinin haberi olmadan, babasının yaşlı olmasından faydalanarak Gülüoğlu'nun hisselerini üzerine geçirdi.
Nadir, kardeşlik duygusunu bir kenara iterek ve babasını kendi menfaatleri doğrultusunda yanıltarak diğer çocuklarının haklarının kendisine geçmesini sağladı. Babanın tüm malvarlığı Nadir'e, kısmen de olsa Ömer'e kaldı.

kalan karakter 1000

berk berk

Bu dünya kimseye kalmaz.Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.04.2013 15:07
sema sema

Allah yardımcıları olsun yıllardır karaköy güllüoğlu "ben tekim" dedi dedi durdu sebabi neden tabiki miras için allah rahmet eylesin Mustafa amcaya lakin geride kalanlar için bu duruma düşmek daha acı umarım herkes layık ı bulur

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.02.2013 17:40
garip genç garip genç

önlerinde ibret alacakları öz babaları ölmüş.hırs öyle büyük birşeyki bundan bile ibret alamıyorlar.Allah hidayet versin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır3
cevapla 23.02.2013 15:19
Mehmet Eser Mehmet Eser

ölümde var kardeşler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 23.02.2013 12:31
elturco78 elturco78

siz kavga ederken baklava yapmayı unutun iyice...yerinize çok daha baklavacılar geliyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır4
cevapla 23.02.2013 11:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.