X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Zenginlik merakı hapse düşürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Zenginlik merakı hapse düşürdü

  • Giriş Tarihi: 26.2.2013

Kocaeli'nde çalıştığı bankanın hesaplarından 2 yılda 1 milyon 800 bin lirayı zimmetine geçiren Nurgül U. (33), 'Zenginlik duygusunu tatmak istedim' dedi

Kocaeli'nden 5 yıldır çalıştığı bankada, son iki buçuk yıldır zimmetine para geçirdiği anlaşılan banka memuru Nurgül U. (33), polise verdiği ifadesinde, hırsızlığı zenginlik duygusunun nasıl bir şey olduğunu anlamak için yaptığını söyledi.

PARAYI BÖYLE HARCAMIŞ
İki yıl içinde 1 milyon 800 bin lirayı, hesaplarda göstermek suretiyle zimmetine geçirdiği anlaşılan kadının, kendisine lüks bir araba, eşine de günlüğü 500 liradan lüks bir araç kiraladığı ortaya çıktı. Sakarya'da da lüks bir daire de satın aldığı ortaya çıktı. ATM'lerden sorumlu hesap memurunun, çektiği parayı tam olarak kayıtlara işlediği anlaşıldı.

ÇÖZÜMÜ ŞANSTA ARADI
Banka hesaplarından aralıklarla kendi zimmetine para geçiren Nurgül U., yaptığı görevin, özel sektöre devredilmesi sonucu hesapların inceleneceğinden korkarak, aldığı parayı şans oyunlarından kazanacağını umduğu parayla yerine koymak istedi. İstanbul'da 15 bin TL'lik şans oyunu oynayan kadın, dönüş yolunda Sapanca'da yakalandı. Polis, araçta çok sayıda şans oyunu kağıdı, altın, döviz ve Türk lirası ele geçirdi. Eşiyle birlikte gözaltına alınan banka memuru Nurgül U. tutuklanarak cezaevine konulurken, eşi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'YAKALANACAĞIM HİÇ AKLIMA GELMEMİŞTİ'
Banka memuru Nurgül U.'nun, polise verdiği ifadesinde, "Zenginlik duygusunun nasıl bir şey olduğunu merak ettiğim için yaptım. Bir gün yakalanacağım hiç aklıma gelmezdi" dediği öğrenildi.