X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Antalya, Afrika tozunun etkisi altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Antalya, Afrika tozunun etkisi altında

  • Giriş Tarihi: 13.3.2013 19:20

Kuzey Afrika üzerinden gelen toz bulutu, Antalya'da etkili oluyor.

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Antalya, Kuzey Afrika, Libya ve Mısır üzerinden gelen toz bulutu etkisinin altına girdi. İki gündür toz bulutu nedeniyle kentin semaları gri bir renge büründü. Toz bulutunun günlük yaşamı etkilediği kentte bazı vatandaşlar nefes almakta güçlük çekerken, trafikte görüş uzaklığı azaldı.

Meteoroloji yetkilileri, toz bulutunun kent genelinde Cuma gününe kadar görüleceğini kaydetti. Toz taşınımının etkisi altında olunduğunu belirten yetkililer, kentin Cuma günü Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini belirtti. Yağmurla birlikte toz taşınımının da sona ereceği ifade edildi.

FIRTINA UYARISI

Cuma günü Balkanlar'dan gelecek yağışlı havanın Antalya başta olmak üzere Isparta, Burdur ve Muğla illerinde etkili olacağını belirten yetkililer, yağış geçişleriyle birlikte şiddetli lodos ve fırtına beklendiğini kaydetti. Yetkililer, şiddetli lodos ve fırtına nedeniyle soba zehirlenmesi ve çatılarda bulunan anten, kiremit, gün ısı uçmalarına karşın dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu.