X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sel Karadeniz’i sürükledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sel Karadeniz’i sürükledi

  • Giriş Tarihi: 20.6.2013

Ordu ile Artvin'de sağanak yağış ve sel ağır hasara yol açtı. Metrekareye 100 kilo yağış düşen Ordu-Aybastı'da zararın maliyeti 1 milyon lira oldu

Karadeniz bölgesindeki şiddetli yağışlar, Ordu'nun Aybastı ve Fatsa ilçelerini felaket bölgesine çevirdi. 4 yıl önce 5 kişinin öldüğü Artvin'in Şavşat ilçesinde de benzer görüntüler vardı.
Aybastı ilçesinde metrekareye 100 kilogram yağış düştü birçok ev ve işyerini su bastı. Bazı araçlar da su altında kalırken, ilçe genelinde tüm belde, mahalle ve köy yollarında hasar oluştu. Tesisatlardaki arızalar nedeniyle ilçe merkezine içme suyu verilemedi. Selin altyapıya da büyük zarar verdiğini söyleyen belediye başkanı İzzet Gündoğar, "En az 250 kilometre yol tahrip oldu. Ben 45 yaşındayım bu yaşıma kadar böyle bir yağmur görmedim. Yaklaşık 1 milyon lira zararımız var" dedi.
Fatsa'ya bağlı Aşağıyavaş köyünde, sel sularına kapılan ve cesedi evinden 200 metre aşağıda kuma gömülü halde bulunan 70 yaşındaki İsmail Depe, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Köy muhtarı Osman Başdemir, "Muhtemelen dereden geçtiği esnada suyun taşması sonucu sel sularına kapılmış. Akşam saatlerinde cesedini bulduk" dedi. Elekçi Irmağı'nın taşması sonucu sele kapılan, Ahmet Kuş'a ait otomobil de dün iş makinesiyle yaklaşık 1 metrelik bir kumun içinden etrafı kazılarak çıkartıldı.

İLİŞKİLİ HABERLER