X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Minik Emir Efe'den çocuklara dev miras
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Minik Emir Efe'den çocuklara dev miras

  • Giriş Tarihi: 28.7.2013

Kısacık yaşamının büyük bir bölümünü de hasta yatağında geçiren Emir Efe Cömert'in oyuncakları, kanser tedavisi gören çocuklara verilecek

Lösemiyle 6.5 yıl süren mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Emir Efe Cömert'in oyuncakları, LÖSEV ve KAÇUV'da kanser tedavisi gören çocukların olacak. Pilot olmayı hayal eden Efe'nin odası maket uçaklarla dolu. Odasının avizesi, âşık olduğu Fenerbahçe'nin sarı-lacivert renklerini taşıyan bir uçak. Yatağının başucunda Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı forması duruyor.

ANNESİ ODASINI SABAH'A AÇTI

Efe'nin odasını ilk kez SABAH'a açan anne Nigar Mutlu, "Kemoterapilerden sonra çok bitkin düşüyordu, gücü kalmıyordu. Kan değerleri toparlandıkça oynuyordu. Oyuncaklarıyla oynarken, bunları annesi babası olmayan çocuklara da verelim diyordu. Çocukların mutlu olmasını istiyordu. Bu yüzden onun oyuncaklarının bir kısmını kanser tedavisi gören çocuklara göndereceğim. Çünkü bu onun isteğiydi" dedi. "Yoğun bakıma giderken Efe bir şey söyledi. Kulağımı uzattım ama anlayamadım. Bu içimde kaldı" diyen anne Mutlu, bundan sonra vatandaşların ilik bağışı konusunda bilinçlenmesi için mücadele edecek.