X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Doğumda ölen kadının sülalesi hastaneyi bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Doğumda ölen kadının sülalesi hastaneyi bastı

  • Giriş Tarihi: 13.8.2013 11:50

Hakkari´nin Yüksekova ilçesinde normal doğum sonrası hastanın vefat etmesi nedeniyle bayan doktor 50 kişilik grup tarafından darp edildi.

Doktor yoğun bakımda tedavi altına alınırken, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Hastane yönetimi ise bugün poliklinik hizmeti verilmeyeceğini sadece acil servisin açık olacağını duyurdu.

DOKTORUN DURUMU AĞIR

Yüksekova İlçe Devlet Hastanesi Yönetimi konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: "Yüksekova Devlet Hastanesi'nde 12.08.2013 tarihinde normal doğum sonrasında amniyotik sıvı embolisi olduğu tahmin edilen durum nedeniyle G.B. isimli hasta vefat etmiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımız ve ilgili diğer uzmanlarımızın tüm müdahalelerine rağmen hastanın kısa süre içerisinde kalbi durmuş ve vefat etmiştir. Hasta yakınlarına yapılan bütün tıbbi açıklamalar ve sağduyu çağrılarına rağmen hasta yakınları agresif bir tutum sergilemişler, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımız S.P.ye sözlü ve fiili saldırıda bulunmuşlardır. Hastane yönetimimiz tarafından ailenin ileri gelenleriyle birebir görüşme yapılmış ve sürecin idari soruşturmasının yapılacağı söylenmiş, isterlerse de adli soruşturma yapılması için savcılığa suç duyurusunda bulunabilecekleri belirtilmiştir. Ailenin ileri gelenleri de şikayetçi olacaklarını söylemişler ve olay yatıştırılmaya çalışılmıştır. Aynı gün ilerleyen saatlerde adli soruşturma çerçevesinde merhumeye otopsi yapılması kararlaştırılmış ve cumhuriyet savcımız hastanemize gelmiştir. Kadın doğum uzmanımızın ve şikayetçilerin ifadeleri alındıktan sonra hastaneden ayrılınacağı sırada 40-50 kişilik bir grup Kadın Doğum Uzmanımız S.P.ye fiili saldırıda bulunmuş ve arkadaşımız darp edilmiştir. Aldığı darbeler sonrası yoğun bakımda takip ve tedavisine başlanan doktor arkadaşımızın hayati tehlikesi devam etmektedir. Hiçbir insanın yaşamak istemeyeceği böyle talihsiz bir olaydan sonra henüz nedeni kesinlik kazanmamış bir durum için idari ve adli soruşturma başlatılmışken böylesine hukuk dışı bir tavır içine girilerek hareket edilmesi hukukun üstünlüğüne inanan bizleri derinden üzmüştür.

Ülkemizin farklı yerlerinden gelerek zor koşullarda mesleklerini icra eden ve en önemli gayesi insana hizmet etmek olan biz sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kalması, sağlık çalışanı bulma noktasında büyük sıkıntı çekilen ilçemize sağlık çalışanlarının gelmesi konusunda oldukça büyük sıkıntıya yol açacağı çok iyi bilinmelidir. Daha 3 ay öncesinde Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde tek Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının Yüksekova Devlet Hastanesi'nde olduğu ve ne zorluklarla sağlık hizmeti verildiği unutulmamalıdır.

Arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz ve sorumluların bulunması için yapılan çalışmaların bizzat takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Tüm kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

kalan karakter 1000

şule şule

o dövdüğünüz doktor, hemşire, ebe, laborant, acil tıp teknisyeni olmasa gecenin bir yarısında kimden hizmet göreceksiniz? Kendi öz evladınız, eşiniz bile hasta olduğunuzda size bakmayı bir lütuf gibi görürken, canını dişine takarak hemşireyse, elinde tedavi tepsisi sabahlara kadar bir o odadan bir bu odaya, doktorsa doğu batı demeden sürekli tayinlerle yer değiştirip en az 40 yaşına kadar bir kurulu düzeni olmadan çalışan insanlara bu yaptığınız reva mıdır

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.08.2013 14:00
ahmetkrblt@hotmail.com ahmetkrblt@hotmail.com

yazıklar olsun ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 13.08.2013 22:33
fatih fatih

o hamile kadının kaçıncı doğumuydu?
daha önce kaç düşük yaptı?
o gebeliği sırasında düzenli olarak doktor kontrolündemiydi? takipleri yapılyıormuydu?
hangi koşullarda yaşıyordu? o kadın tarlada-bahçede yada evde çalıştırılıyormuydu?
ne zmaan doğuma ge4ldi? doğum kaç saat sürdü?
doğum esnasında neler yapıldı?
bu sorulara cevap vermeden hayvan gibi saldırmak, saldıranların sevyesini gösterir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet41
hayır2
cevapla 13.08.2013 16:33
doktorhasan doktorhasan

ne farkeder

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.08.2013 22:01
Ahmet Ahmet

Olayları net anlamadan saçma sapan yorumlar yapmayın. Doktorun hatalı olduğunu nereden biliyorsunuz? Daha olay netleşmeden yargısız infaza başlanmış. Ne farkınız kalıyor bu şehir eşkiyalarından? Dağ başı değil burası ya artık değiştirin şu örümcek bağlamış düşünce yapınızı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet54
hayır3
cevapla 13.08.2013 15:21
MEHMET UŞAK MEHMET UŞAK // MANİSA

Hiç bir devletin için de böyle vahşi insanlık dışı saldırı olmamıştır yapanlar devletin mahkemelerin de yargılanmalı en ağır cezalar verilmeli hangi doktor gitmek ister istifa etsin yine gitmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet38
hayır2
cevapla 13.08.2013 14:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.