X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ÖSYM: Sorular yok, cevap anahtarına bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ÖSYM: Sorular yok, cevap anahtarına bak

  • Giriş Tarihi: 13.9.2013

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav sorularını açıklamamakta ısrarlı ancak itiraz eden adaylara 'Cevap anahtarları' ve soruların yüzde 10'unu açıkladı. 2014'te randevulu elektronik sınava geçme kararı alan ÖSYM, soru havuzunda soruların boşaltılmaması için sınavlarda yayınlanan soruları adaylara ve kamuoyuna hiçbir şekilde açıklanmamasına karar verdi. Hatta kanunlaşan Torba Kanun ile de Bilgi Edinme Kanunu'nda ÖSYM'nin yaptığı sınav soruları muaf tutuldu. Bunun üzerine dershane yöneticileri, eğitim sendikaları, eğitim uzmanları ve adaylar ÖSYM'yi'nin soruları açıklamamasının adayların cevap kağıtlarına itiraz hakkını elinden aldığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve mahkemelere şikayet ettiler. Adaylar sosyal medyada 'osym soruları açıkla' başlıklı duyurular geçti. Tepkiler üzerine ÖSYM Yönetim Kurulu, yeni bir karar aldı. Cevap kâğıtlarının görüntüleri, adayların inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin internet sitesinden yayınlanmaya başlandı. Ayrıca sınav sorularının yüzde 10'u da adayların TC kimlikleri ve şifreleriyle girdikleri zaman görülebilecek. ÖSYM yöneticileri, "Bu durum ÖSYM'nin aleyhine. Çünkü en önemli gelirlerimizden telif hakkı kapımızı kapattık. Ancak ÖSYM'nin soru havuzu ve sınav güvenliği için bunu yapmamız gerekiyor" dedi.

kalan karakter 1000

halk halk

ÖSYM kesinlikle cıldırmıs olmalı bu resmen halkların gasp söz konusu bu şekilde devam edersek yunanstanın şuan ki halinde kötü duruma düşeceğiz Allah mlletimize yardım etsin bu eğitim sistemi sınavlardak başarısızlıklar vedüzensizlkler ülkemizi kölelik noktasına götürcek düzeyde yazık oluyor bu koca millete

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 13.09.2013 08:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.