Yolcu otobüsünde 307 kilo eroin çıktı

Giriş Tarihi: 26.9.2013

Van'da yolcu otobüsüne yapılan özel zulalarda saklanan 307 kg eroin Hollanda'ya gönderilmek üzere minibüse aktarılırken ele geçirildi

Van'dan Hollanda'ya gönderilmek üzere bir yolcu otobüsüne zulalanan 307 kilo 750 gram eroin Beylikdüzü'nde düzenlenen operasyonla ele geçirildi. İstanbul narkotik ekipleri bu operasyonla 2013 yılının en yüksek miktarda uyuşturucusunu yakaladı.

OTOBÜSE ZULALANDI

Edinilen bilgiye göre, uluslararası bir uyuşturucu şebekesi İran'dan aldığı eroini Hollanda'ya göndermek için Van'a getirdi. Burada bir yolcu otobüsünün muavin dinlenme kısmına otobüs şoförü Nezir P. özel zula yaptırdı. Yaptırılan bölmeye 307 kilo 750 gram eroin kalıplar halinde zulalandı. Van'dan yolcularını alarak Esenler Otogarı'na gelen otobüs şoförü Nezir P., yolcuların inmesinin ardından uyuşturucuları zehir tacirlerine teslim etmek üzere Beylikdüzü'ne gitti. Eroin teslimatını Van'dan İstanbul'a kadar takip eden polis, Beylikdüzü'nde bir depoda otobüsteki uyuşturucu bir minibüse yüklenirken baskın yaptı. 307 kilo 750 gram eroin ele geçirildi. Uyuşturucu baronunun sevkiyatı Dubai'den yönettiği tespit edildi. Adliyeye sevk edilen 8 zehir tacirinden 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Yolcu otobüsünde 307 kilo eroin çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz