X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaya Çilingiroğlu'na hapis şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaya Çilingiroğlu'na hapis şoku

  • Giriş Tarihi: 8.10.2013 22:10 Güncelleme Tarihi: 9.10.2013 00:01

Kaya çilingiroğlu hakkında Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği iddasıyla "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası için bir iddianame hazırlandı.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan programda Fenerbahçe Spor kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği iddiasıyla Kaya Çilingiroğlu hakkında "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, geçen Haziran ayında özel bir televizyon kanalında yayınlanan bir programa konuk olan Çilingiroğlu'nun program sunucusu Simge Fıstıkoğlu ile arasında geçen konuşmaya yer verildi.

İNCELENMESİ LAZIM

İddianamede, programdaki konuşmada Fıstıkoğlu'nun Aziz Yıldırım hakkında "Hakikaten öfke kontrolünü kaybetmiş görünüyor" şeklinde konuştuğu, programa konuk olarak katılan Kaya Çilingiroğlu'nun ise "Tabii programın başında söyledim. Vakadır. İncelenmesi lazım. Aslında doktora gitse belki de alacağı bir raporla belki de şu mevcut önündeki hapis cezasını erteletebilir falan. Ciddi, bunda gülünecek bir şey yok. Zarar veriyor" dediği belirtildi. Fıstıkoğlu'nun programdaki konuşmasını, "Cezai ehliyeti yoktur raporu mu alabilir?" şeklinde sürdürdüğü ifade edilen iddianamede, Çilingiroğlu'nun da, "Hayır. Bilmiyorum. Şimdi adını da koymak istemiyorum buradan ama ciddi söylüyorum. Artık ciddi bir vaka oldu. Kronik bir vaka Türk futbolunun üstünde duran. İnsanlar artık bu tip bir insanı görmek istemiyor" sözlerini sarf ettiği anlatıldı.

ELEŞTİRİ SINIRLARININ ÜSTÜNDE

İddianamede, bu diyalog içerisinde Çilingiroğlu'nun, Yıldırım'a hakaret ettiği ve Yıldırım'ın da Çilingiroğlu'ndan şikayetçi olduğu kaydedildi. Suça konu olan görüntünün izlendiği belirtilen iddianamede, Çilingiroğlu'nun Yıldırım'ın cezai ehliyeti olmadığına dair rapor alabileceği ve Türk futbolu üzerinde kronik bir vaka olduğunu söylemek suretiyle eleştiri sınırlarının üstünde müştekiyi aşağılayıcı bir kasıtla hareket ettiğinin anlaşıldığı kaydedildi.

2 YIL 8 AYA KADAR HAPİS

Kaya Çilingiroğlu'nun 'basın yoluyla hakaret' suçunu işlediği belirtilen iddianamede, 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Program sunucusu Simge Fıstıkoğlu hakkında ise, sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

kalan karakter 1000

GÖKHAN GÖKHAN

O ŞAHSIN KATILDIĞI SPOR PROGRAMINI ÜSTÜNE PARA VERSENİZ SEYRETMEM.HAYATIMDA BU KADAR BASİT BİR SPOR PROGRAMI GÖRMEDİM ,TAMAMEN DEDİKODU.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 09.10.2013 01:18
zifers zifers // İSTANBUL

Aziz Yıldırım sen neymişsin be abi?
Resmen şike yaptığı kanıtlanmasına
rağmen suçunu cezasız olarak geçirmekte
kulüp başkanlığından atılması gerekirken
halen başkan olabilen bir kişinin
arkasındaki gücü merak ediyorum artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.10.2013 01:16
cabo cabo

O ceza alırsa aziz yıldırım en az 100 csene ceza almalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 09.10.2013 00:35
pendiklimetin pendiklimetin

bu kaya denilen sahis,kendisini ne saniyor -Televizyonda konustugu zaman kendisi utanmadan nasil konusuyor.Zaten telegol programini RTÜK un yayindan kaldirmasi gerkiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 09.10.2013 00:15
ahmet ahmet

az bile demiş ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 09.10.2013 00:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.