'da ilginç olay

Giriş Tarihi: 29.11.2013 11:21 Güncelleme Tarihi: 29.11.2013 11:23

’da merak ettiği için bindiği ’da içinde 50 bin olan çantayı bulan vatandaş tek bir kuruşuna dokunmadan sahibine teslim etti. Parayı kaybeden Türkmenistan uyruklu şahsın da merak ettiği için Marmaray’a bindiği öğrenildi.

Yurt dışından gelen ancak memleketi Konya'ya gitmeden önce çok merak ettiği 'ı görmek isteyen Fevzi Kaynar isimli vatandaş, Anadolu yakasından Marmaray trenine bindi. Kazlıçeşme İstasyonuna gelen Kaynar'ın dikkatini trenin içinde duran bir çanta çekti. Çantayı alıp içine bakan Kaynar, çantada 50 bin , bir miktar Türk parası, altın küpe ve pasaportlar ile çeşitli evraklar olduğunu gördü. Çantayı alan Kaynar, direk Kazlıçeşme istasyonundaki güvenlik amirliğine giderek çantayı görevlilere teslim etti.

Çantanın içine bakan istasyon görevlileri, içerisinde telefon numaraları yazılı bir ajanda buldu. Telefon numaralarından yola çıkan görevliler çantanın Türkmenistan uyruklu 23 yaşındaki Suhrob Haydarov'a ait olduğunu tespit etti. Telefonla Haydarov'a ulaşan yetkililer, çantayı alması için Kazlıçeşme istasyonuna çağırdı.

Vakit kaybetmeden istasyona gelen Türkmenistan uyruklu talihsiz talihli genç, içi para dolu kaybettiği çantasını geri aldı. Çantayı bulan ve güvenliğe teslim eden Fevzi Kaynar, "Ben insanlık görevimi yerine getirdim. Arkadaş genç, çantayı unutmuş, bu paraya da ihtiyacı varmış" dedi.

Kaybettiği parasını geri bulmanın mutluluğunu yaşayan Suhrob Haydarov ise parayı bulan arkadaşa çok teşekkür ederim. Allah ondan razı olsun. Marmaray'a gezmek için binmiştim. Ama inerken çantamı unuttum. Daha sonra beni aradıklarında geldim aldım. Allah herkesten razı olsun" dedi.

İki vatandaşı buluşturan İstasyon sorumlusu Hüseyin Dönmezoğlu, parayı polis gözetiminde sahibe teslim ettik. Bulan arkadaşta burada hazır bulundu. Kendisine teşekkür ederim dedi.

Parasını teslim alan Haydarov, parayı bulan Fevzi Kaynar ile beraber istasyondan ayrıldı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaray'da ilginç olay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz