X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğretmeni, kulağını az daha koparıyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğretmeni, kulağını az daha koparıyordu

  • Giriş Tarihi: 23.12.2013 12:32

Kayseri'nin Develi ilçesindeki Atatürk İlkokulu'nda meydana gelen olayda, beslenme dersinde arkadaşıyla birlikte çöp atmaya gittiği için nöbetçi öğretmen tarafından kulağı çekildiği iddia edilen 9 yaşındaki Eylül Alp'in kulağı yırtıldı.

Kulağında 6 santimetrelik yırtık tespit edilen ve 11 dikiş atılan Eylül Alp'in babası Cuma Ali Alp, nöbetçi öğretmen Ali G.'den şikayetçi olduklarını söyledi.

Baba Cuma Ali Alp, Atatürk İlkokulu'ndan 'kızınızın kulağında yırtık var' diye haber geldiğini ve hemen okula gittiğini söyleyerek, "Okula gittiğimde, kızımın beslenme dersinde meyve suyunu çöpe atmak için kalktığını, bunu gören nöbetçi öğretmenin de kızımın ve arkadaşının kulağını çektiğini ve kızımın kulağını yırttığını öğrendim. Kızımı hemen Develi Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Burada kızımın kulağında 6 santimetrelik bir yırtık tespit edildi ve 11 tane dikiş atıldı" dedi.

Yaşanan olayla ilgili olarak savcılığa ve Develi Kaymakamlığı'na şikayette bulunduğunu söyleyen baba Cuma Ali Alp, şu ana kadar öğretmen ile ilgili herhangi bir işlemin yapılmadığını belirterek, "Kızım bu olaydan sonra çok korktu. Öğretmen hala görevine devam ettiği için kızımı okula gönderemiyoruz. Öğretmenle hiç konuşmadık. Ne aradı, ne sordu. Bir 'geçmiş olsun' bile demedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürü ve sınıf öğretmeni arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Ama olayı gerçekleştiren öğretmenden bir özür bile duymadık" diye konuştu.

Kulağında yırtık tespit edilen ve 11 dikiş atılan Eylül Alp ise, "Arkadaş ile beslenmemizi yedikten sonra elimizdekileri çöpe atmaya gittik. Öğretmen geldi ve bize kızdı. Biz de çöpü attıktan sonra geri dönerek yerimize oturduk. Arkamızdan gelen öğretmen ikimizin de kulağını aynı anda çekti" diyerek olayı anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz da olayla ilgili yaptığı açıklamada, hem idari hem de adli yönden soruşturmanın başlatıldığını ve yargılama sürecinin sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü olarak karar vereceklerini belirtti.