Çekişmeli boşanmada tazminat talebine ret

Giriş Tarihi: 23.1.2014

Oyuncu Özlem Ören ile doktor Barış Tilbe'nin 2 yıldır süren çekişmeli boşanma davasında mahkeme çifti boşadı. Çiftin karşılıklı tazminat talepleri de reddedildi

Bir İstanbul Masalı, Çiçek Taksi, Alacakaranlık ile Karım ve Annem gibi dizilerde rol alan Özlem Ören ile doktor eşi Barış Tilbe önceki yıl İstanbul'da evlenmiş, ancak mutlulukları 3 ay sürmüştü. Çocukları olmayan çift evlerini ayırmış, İstanbul Aile Mahkemesi'ne boşanma davası açan Özlem Ören, eşinden 50 bin lira maddi, 50 bin lira manevi olmak üzere toplam 100 bin lira tazminat istemişti.

'ÇOCUĞA TEPKİ GÖSTERDİ'

Özlem Ören'in avukatı müvekkilinin evlilikte sorumluluklarını yerine getirmesine rağmen kocasının kültür farklılığı nedeniyle maddi ve manevi anlamda sarsıldığını, TV programlarına ve diğer işlere gidemediğini, ancak 3 yıl flört dönemi yaşadığı kocasının, evlilik birliğinin üstüne yüklediği hiçbir edimi yerine getirmediğini öne sürdü. Doktor Barış Tilbe'nin, müvekkilinin çocuk istemesine de sert tepki gösterdiğini belirten avukat, 100 bin lira tazminatın yanı sıra Ören'e aylık 2 bin 500 lira tedbir nafakası bağlanmasını talep etti. Eşinin boşanma davasına aynı mahkemede karşı dava açan Barış Tilbe de 60 bin lira tazminat istedi. Tilbe'nin avukatı cevap dilekçesinde müvekkilinin iddia edilenin aksine üstüne düşen görevi yerine getirdiğini, davacıya hakaret etmediğini öne sürdü. Mahkeme, 2 yıl süren yargılama sonucu çifti boşadı. Tarafların tazminat taleplerinin ise reddine karar veren mahkeme heyeti, çiftin birbirinden herhangi bir tazminat alamayacaklarına hükmetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekişmeli boşanmada tazminat talebine ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz