X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tavuk davası başka şehre nakledildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tavuk davası başka şehre nakledildi

  • Giriş Tarihi: 1.4.2014

Adana'da 2.5 yaşındaki çocuğun bahçedeki tavuklara taş atması yüzünden başlayan ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın davası, güvenlik nedeniyle Samsun'a nakledildi

Adana'da 26 Eylül 2013 günü 2.5 yaşındaki S.A. adlı çocuğun, komşularının evinin bahçesindeki tavuklara taş atması nedeniyle yaşanan kavga, üç kişinin ölümüyle sonuçlanmıştı. Tavukları taşlanan evin sahibi Nuri Ö., birlikte yaşadığı Sevcan K. ve yeğeni Müslüm Ö. ile birlikte komşusu Şevket A.'nın evine giderek "Çocuğunuz tavuklara taş atıp, bizi rahatsız ediyor" dedi. Çocuğun amcası Zabıt A.'nın "Çocuk nerede isterse orada oynar" diye cevap vermesi üzerine yaşanan tartışma sırasında Zabıt A. hakaret ettiği kadınları tartakladı. Tartışmaya ailelerin de karışması üzerine silah, taş ve sopalı kavga çıktı.

725 KİLOMETRE ÖTEDE
Kavgada Kadir Örgen (30), Metin Batir (30) ve Yüksel Yeter (22) ölürken, 4 kişi yaralandı. Olaylarla ilgili 9 kişi tutuklandı, bir kişi hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. Savcı, tutuklu 9 kişi ve firari olan bir kişi hakkında 16 kez müebbet hapis istedi. Taraf avukatlarından biri Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, davanın güvenlik nedeniyle başka bir ile naklini talep etti. Mahkeme, dosyayı Yargıtay'a gönderdi. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, kamu güvenliği gerekçesiyle dava dosyasının 725 kilometre uzaklıktaki Samsun Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmada, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi.