Önlüklü baltalı hırsızlar

Giriş Tarihi: 2.5.2014 11:56

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde ve İstanbul Esenyurt'ta camı baltayla kırarak kuyumcu dükkanını soyan hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı.

2.5 dakikada yaklaşık 400 bin TL değerinde 5 kilo altını çalan hırsızların soğuk kanlı halleri ve hızları dikkatlerden kaçmadı.

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Şubat Ayı içinde BMW X6 marka araçlarıyla Çerkezköy'e gelen 4 kişiden 3'ü baltayla Albayrak Kuyumculuk'un camını kırarak soygun gerçekleştirdi. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan soygunda 2.5 dakikada yaklaşık 400 bin TL değerinde 5 kilo altını bellerine bağladıkları pazarcı önlüğüne dolduran şüpheliler, geldikleri araç ile hızla olay yerinden uzaklaştı.

Aynı ekip, 15 Şubat günü sabaha karşı saat 05.38'de de İstanbul'da Nil Kuyumculuk'u soydu. İstanbul'da da aynı yöntemi uygulayan soyguncular, lüks araçlarıyla kayıplara karıştı.

Baltayla Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Albayrak Kuyumculuğun kapısını kıran ve İstanbul Esenyurt ve Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde de çeşitli kuyumcu soydukları belirlenen soygunculardan Adem Deniz H. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla yakalandı. Adem Deniz H., tutuklanarak cezaevine konulurken, polis, Adem Deniz H.'nin verdiği ifadeler doğrultusunda diğer zanlılara ulaşmaya çalışıyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Önlüklü baltalı hırsızlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz