X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Suriyeli göçmenler Mudanya dışına atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Suriyeli göçmenler Mudanya dışına atıldı

  • Giriş Tarihi: 28.7.2014 00:52 Güncelleme Tarihi: 28.7.2014 00:56

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Bursa’nın Mudanya ilçesine sığınan Suriyeli aileler, sahili ve parkları mesken tutmaları üzerine Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe dışına çıkarıldı.

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Bursa'nın Mudanya ilçesine sığınan Suriyeli aileler, sahili ve parkları mesken tutmaları üzerine Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe dışına çıkarıldı.

PARKLARDA YATIYORLAR DİYE İLÇE DIŞINA ATTILAR

İlçede Suriyeli göçmenlerin sayısının her geçen gün artması ve camilerde, sokaklarda dilenerek kazanç sağlamaya çalışmalarının ardından belediye göçmenleri ilçe dışına çıkarma kararı aldı.

"MUDANYA HALKINI BEZDİRDİLER" DEDİLER

Belediyenin sitesinde "Mudanya halkını adeta bezdirdiler" gibi ifadelerin kullanıldığı bilgi notunda Suriyeli göçmenler için şu ifadeler kullanıldı:

"Özellikle, binlerce insanın huzur turu attıkları Güzelyalı sahili kordon boyunda kimseye aldırış etmeden çoluk çocuk yerlere serdikleri yataklara gelişi güzel olarak yatarak insanları adeta tedirgin ediyorlardı. Aynı görüntülerin Mudanya Belediye sarayı karşısında bulunan İsmet İnönü bulvarında da yaşandığı ve ilçe halkının yoğun şikayetleri karşısında zabıta müdürlüğü ekiplerince Suriyeli sığınmacılar ilçe dışına çıkarılmaya başlandı."