X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan'dan 'sus' tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan'dan 'sus' tehdidi

  • Giriş Tarihi: 12.12.2014
Başkan'dan 'sus' tehdidi
Başkan'dan 'sus' tehdidi

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, kendisi aleyhinde yerel bir gazetede 'Hizmet alamıyoruz. Sokaklarımız çöp içerisinde' diyen muhtara noter yoluyla tehdit ihtarı gönderdi

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak'tan kendisi aleyhinde beyanat veren muhtara tehdit... Başkan Toprak, bir yerel gazeteye 'Hizmet alamıyoruz. Sokaklarımız çöp içerisinde' diyen muhtara noter onaylı ihtar gönderdi. Başkan Toprak, Muhtar Hüseyin Topçu'ya gönderdiği ihtarnamede, "Eğer bir daha aleyhimizde olumsuz beyanat verirseniz olayı mahkemeye intikal ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

'MAHKEMEYE VERİRİZ'
Belediyenin bir türlü yapamadığı çöp ihalesi nedeniyle sokakların çöp yığınlarına dönüşmesini eleştirenlerden biri de Avcılar Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Topçu oldu. İlçenin yerel medyasınca da eleştirilen Başkan Toprak'la ilgili, Anahtar isimli mahalli gazeteye demeç veren muhtar Topçu, "Halk perişan. Mahallemiz çöp kokularıyla çekilmez oldu. Belediye bir türlü ihaleyi yapamadı" dedi. Muhtarın açıklamalarına kızan Başkan Toprak, noter kanalıyla muhtara ihtarname gönderdi. Başkan Toprak'ın avukatı aracılığıyla Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Topçu'ya gönderdiği ihtarnamede şu ifadelere yer verildi: "Anahtar Gazetesi'nin 25 Kasım 2014 tarihli nüshasında vermiş olduğunuz beyanata dair aşağıdaki hususları ihtaren bildiririz. Devlet Memurları Kanunu 15. Maddesine göre memurlar, kamu görevleri hakkında basına bilgi veya demeç veremezler. Gazetede Devlet Memurları Kanununa aykırı biçimde hareket ederek beyanatta bulunmanız yanında, tüzel kişiliğine yönelik itham ve beyanlarda bulunduğunuzu bildirmek isteriz. Benzer beyanatlarınızın devam etmesi halinde yargıya intikal ettireceğimizi vekili olduğumuz Avcılar Belediye Başkanlığı adına ihtaren beyan ederiz..."

'BEYANAT VEREBİLİRİM'
Belediyenin gönderdiği ihtarnameye tepki gösteren Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Topçu, "Ben de seçilmiş bir kişiyim. Mahallemin sorunlarını dile getiremeyecek miyim? Ancak belediyenin bilmediği bir şey var ki o da muhtarlar 657 sayılı yasaya tabi değil. Sadece suç işlersem kamu personeli gibi yargılanırım. Her türlü beyanat verebilirim" diye konuştu.

kalan karakter 1000

fvz fvz

muhtar tehdit edildigi gerekçesiyle dava açmalı. bu siyasi skandal da tüm topluma duyurulmalı ki gerçek yüzleri ortaya çıksın böylelerinin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 12.12.2014 13:54
hakan caliskan hakan caliskan

avcılar belediye başkanı sen devlete değil istanbul il meclisine bağlı olarak çalışmaktasın . dua et o muhtar seni devlete şikayet etmiyor ...muhtarlık kaymakamlığa bağlı olan en küçük devlet birimidir. ve ilçe belediyeleri devlete direk bağlı kurum değildir. il genel meclisine bağlıdır dua ette muhtar abim uyanıklık edip seni kaymakama şikayet etmesin .ve bu arada anayasa hükümleri gereği . Tc vatandaşı her birey sağlıklı yaşam şartlarına doğuştan sahiptir .bunu sağlamayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 12.12.2014 13:49
hay bin gunduz hay bin gunduz

zavallı chb liler zavallısınız bir mahalleyi bile temiz tutamadınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 12.12.2014 11:23
Sedat B Sedat B

Bu Avcılar dan bi cacık olmaz. Hizmet nedir bilmez bu CHP li yöneticiler. Muhtar Haklı.
Cihangirde 1 sene önce ev aldım ve Kurban kesim yeri tam 5 metre kapımızın önünde yaptılar. İtiraz ve 250 imza toplamamıza rağmen Emlak İstimlak Hiçbişey yapmadı. Pis kokudan ve sineklerden 2 ay kurtulamadık.Kesim yapılan yerlerde bugün hala Hayvan leşleri ve kemikleri çıkıyor. Çare olarak evi satıp ordan çıktım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 12.12.2014 10:57
ADAMIN TEKİ ADAMIN TEKİ

KEMAL PAŞADA İKAMETGAH EDİYORUM. MUHTAR DİBİNE KADAR HAKLIDIR.. BU KONUYLA ALAKALI YÜZLERCE MAİL ATTIK BELEDİYEMİZE. HALA BİR SONUC YOK. HANDAN HANIMI GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 12.12.2014 10:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.