ARKADAŞINA GÖNDER Yüzlerce kişi bu listede adını aradu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüzlerce kişi bu listede adını aradu

  • Giriş Tarihi: 6.11.2015 15:13 Güncelleme Tarihi: 6.11.2015 15:20
Yüzlerce kişi bu listede adını aradu
Yüzlerce kişi bu listede adını aradu

Batman'da İş-Kur'un, 'Toplum yararına çalışma programı' kapsamında istihdam edilecek 2 bin kişiden Milli Eğitim Müdürlüğü için tahsis edilen 1000 kişinin isim listesi, duvara asıldı. Yüzlerce kişi, listeler önünde kuyruk oluşturarak kendi isimlerini aradı.

Batman İş-Kur Müdürlüğünün, 'Toplum yararına çalışma programı' adı altında 2 bin kişi istihdam edildi. 1000 kişi, çeşitli kurumlarda istihdam edilirken, Milli Eğitime Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek 1000 kişinin isimleri ise İş-Kur Müdürlüğü binasının bulunduğu duvara asıldı. Listede isimleri olanlar sevinirken, isimleri bulunmayanlar ise bu duruma tepki gösterdi.

Duvara asılan listelerde isimlerini arayan işsizlerden Abdulkerim Erişen, "Yıllardır İş-Kur'da kaydım olmasına rağmen ismim bir türlü çıkmıyor. 7 çocuğum var, toplam 9 nüfusuz, her seferinde diyorlar ki, 'çocuğu çok olan çalışsın' ama bir türlü adım çıkmıyor. Adalet bunun neresinde? Herkes bildiğini yapıyor" dedi.

İşsizler yaklaşık 15 metre uzunluğundaki duvara asılan isim listelerinde kendi isimlerini bulmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Uzun süren aramalarda isimlerini bulanlar, iş buldukları için sevinirken, iş bulamayanlar ise İş-Kur'dan üzgün olarak ayrıldı.

kalan karakter 1000

ede46 ede46

hanı bu ülkede işsizlik yoktu ıste canlı ornegı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2015 20:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.