X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okul servisinden 123 göçmen çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Okul servisinden 123 göçmen çıktı

  • Giriş Tarihi: 15.11.2015
Okul servisinden 123 göçmen çıktı
Okul servisinden 123 göçmen çıktı

Çanakkale'de okul servisi olarak kullanılan 4 minibüste 123 mülteci yakalandı. Dün yurt genelinde yapılan operasyonlarda ise toplam 245 mülteci yakalandı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde okul servisi olarak kullanılan 4 minibüste Suriye ve Afganistan uyruklu 123 kişi yakalandı. Minibüslerde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye uyruklu 90 kişi yakalandı, araçlarda çok sayıda can yeleği ele geçirildi. Behramkale köyü yolunda ise jandarma ekiplerince durdurulan "okul taşıtı" yazılı minibüste Afganistan uyruklu 33 kişi yakalandı. Araçların sürücüleri, gözaltına alındı. Yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek istedikleri öğrenilen yabancı uyruklular, işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezine teslim edilecek.

SAHİLDE BEBEK CESEDİ

Edirne'de, yasa dışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışan 50 kaçak ve sığınmacı yakalandı. Kırklareli'nin Kofçaz ilçesine bağlı Ahlatlı ilçesinde de 12 kaçak yakalandı. Aydın'ın Didim ilçesinde ise Yunan adalarına gitmek isterken organizatörler tarafından dolandırılan 10'u bebek, 20'si kadının 60 Suriyeli mülteci, önceki gece yarısı İnci Koyunda donmak üzereyken kurtarıldı. Kaçaklar, Kırklareli İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü. Çanakkale Ayvacık'ta ise ikinci "Aylan bebek" vakası yaşandı. Koyunevi Köyü açıklarında 6-7 aylık olduğu tahmin edilen erkek bebeği cesedi bulundu. Bebeğin mülteci botundan düştüğü tahmin ediliyor. Daha önce de bir bebeğin cansız bedeni kıyıya vurmuştu. Suriyeli Aylan bebek dünya kamuoyunda da infiale neden olmuştu.