X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nöbetçi eczanelere 'acil butonu' talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nöbetçi eczanelere 'acil butonu' talebi

  • Giriş Tarihi: 27.12.2015 11:55
Nöbetçi eczanelere 'acil butonu' talebi
Nöbetçi eczanelere 'acil butonu' talebi

Türk Eczacıları Birliği, eczacılara yönelik şiddet olaylarının artması üzerine, eczanelere gece nöbetlerinde aktif olarak kullanılmak üzere "acil butonu" konulmasını talep etti.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) eczacıların fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldığını belirterek, bunun önlenebilmesi için saldırganlara yönelik cezaların artırılması ve gece nöbetlerinde aktif olarak kullanılmak üzere "acil butonu" konulmasını talep etti.

TEB Merkez Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde eczacılara yönelik saldırıların arttığı belirtilerek, İstanbul'un ardından Gaziantep'te de bir eczacının ve diğer çalışanların şiddet gördüğü ifade edildi.

Saldırıların kınandığı açıklamada, acil hizmet veren eczacıların yerine getirdikleri hizmetin bu şekilde hiçe sayıldığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi: "Acil önlemler alınmazsa, korkumuz odur ki, şiddetin boyutu daha da artacaktır. Bu doğrultuda ülkemizin dört bir yanında gece-gündüz eczanesinde halka sağlık hizmeti sunmaya çalışan eczacıyı şiddetten korumak için, sağlık çalışanlarına şiddete karşı caydırıcı yasal önlemler alınması ve saldırganlara cezaların artırılması ve sağlık çalışanlarının kamu hizmeti verdiklerinin altının çizilmesi gerekmektedir. Medyada sağlık çalışanının 'saldırılabilir' biri olduğu izlenimini verecek şekilde haberlerden kaçınılması; sağlık çalışanları tarafından yapılan şikayetlerin ya da tehdit bildirimlerinin kolluk ve diğer makamlar tarafından öncelikli olarak ele alınması şarttır. Nöbetçi eczanelere yapılacak devriye ziyaretlerinin sıklaştırılması ve eczanelere özellikle gece nöbet esnasında aktif olarak kullanılmak üzere 'acil butonu' koyulması gerekmektedir. Türk Eczacıları Birliği olarak, tüm yetkilileri eczacıya ve sağlık çalışanlarına şiddete karşı birlikte hareket etmek üzere göreve davet ediyoruz."

kalan karakter 1000

PARAMEDİC PARAMEDİC

Arkadaşlar sağlıkçıya olan şiddete olan cezalar çok düşük ve biran önce bu cezaların ağırlaştırılması gerekiyor ki bir daha teşebbüs bile edemesinler . eskiden böyle birşey yoktu şimdi ise çocuğuna aşı yaptırmayı kabul etmese aile biz sağlıkçıların parası kesiliyo varmı böyle adalet ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.12.2015 12:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.