ARKADAŞINA GÖNDER Sular çekildi, deprem korkuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sular çekildi, deprem korkuttu

  • Giriş Tarihi: 28.12.2015
Sular çekildi, deprem korkuttu
Sular çekildi, deprem korkuttu

Muğla'nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'nde suların 30 metre çekilmesi ve Akdeniz'de meydana gelen depremler tedirginlik yarattı. Denizin çekilmesinin deprem habercisi olmadığını belirten Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, ancak yakın gelecekte Akdeniz'de 7 ve hatta daha büyük deprem beklediğini söyledi. Akdeniz'de cuma ve cumartesi günleri, aralıklarla meydana gelen deprem ve artçı sarsıntılar ile birlikte 2 günden bu yana Akyaka'daki denizin çekilmesi tedirginliğe neden oldu. Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Karadan denize vuran esintiler denizin çekilmesine sebep olabiliyor. Bu tür olaylar bu mevsimde Akdeniz ve Marmara Denizi'nde sıkça görülür. Bunun depremle bir ilgisi yok. Fakat Girit- Rodos ve Fethiye fayının son 6 yıldır çok etkin" dedi.

TARİHTEKİ EN BÜYÜK DEPREMLER

kalan karakter 1000

ümit ümit

ben gökovada yaşıyorum.evvela burası ege akdeniz değil .ikincisi bu deniz çekilmesi bildim bileli oluyor .bu olayın depremlerle alakası yok . bildiğin gelgit olayı .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.12.2015 08:31
atı atı

Yıllardır burada yaşıyorum.
Yıllardır sular çekilir burada, diğer başka yerlerde olduğu gibi. Ayrıca Akyaka Ege'de

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.12.2015 07:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.