ARKADAŞINA GÖNDER Dilenciler kamplara gönderiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dilenciler kamplara gönderiliyor

  • Giriş Tarihi: 25.1.2016
Dilenciler kamplara gönderiliyor
Dilenciler kamplara gönderiliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son dönemde sayıları hızla artan yabancı dilencilere karşı harekete geçti. Zabıtaların topladığı dilenciler Adana'daki sığınmacı kampına gönderildi

Ülkelerindeki savaşlardan kaçarak Türkiye'ye gelen ve İstanbul sokaklarında dilencilik yapan mülteciler, zabıta ekipleri tarafından toplanarak sığınmacı kamplarına gönderiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri özellikle İstiklal Caddesi, Taksim, Üsküdar, Fatih ve Eminönü Meydanı gibi kentin merkezi bölgeleri başta olmak üzere çeşitli ilçelerinde dilencilik yapan yabancı sığınmacılara yönelik operasyonlara devam ediyor. Çocukları ile birlikte dilenen mülteciler kendi can güvenlikleri ve toplum güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla Pendik'teki Kızılay Kemal Demir Gençlik Kampı'na götürülerek oradan Adana'daki sığınmacı kampına gönderiliyor. Periyodik olarak gruplar halinde kamplara gönderilen mültecileri daha çok kadınlar, sokakta seyyar satıcılık yaptırılan çocuklar ve yaşlılar oluşturuyor. 2015 yılında İBB Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından sokaklarda dilenen 993 mültecinin toplanarak kamplara gönderildiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ms ms

yan yani cok ama cok gec kalinmis bir yöntem..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.01.2016 14:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.