ARKADAŞINA GÖNDER Köpekleri deney için Amerika’ya yolladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Köpekleri deney için Amerika’ya yolladılar

  • Giriş Tarihi: 17.3.2016
Köpekleri deney için Amerika’ya yolladılar
Köpekleri deney için Amerika’ya yolladılar

Barınaklardan topladıkları “Golden Retriever” cinsi köpekleri kas hastalığı araştırmaları için Amerika’ya gönderen Yasemin B., Simge Y. ve Edna S. hakkında soruşturma açıldı

Golden Retriever" cinsi köpekleri sahiplenerek deney için ABD'ye gönderen Yasemin B., Simge Y. ve Edna S. kaçakçılıkla suçlanıyor. Bir yılda 81 köpeğin ihraç edildiğini tespit eden savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı. Süreç, "Golden Retriever cinsi köpekler, genetik yapıları nedeniyle kas hastalığı deneysel araştırmaları için ABD'ye kaçırılıyor" ihbarıyla başladı. İddiaya göre; üçlü köpekleri hayvan barınaklarıyla, sahipsiz hayvan yaşam ve bakım evlerinden temin ediyordu. Sahiplendikleri köpekleri, yurtdışına ihraç ediyordu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Yusuf İtar, deney için kaçırılan köpeklerle ilgili Yasemin B., Simge Y. ve Edna S. hakkında soruşturma başlattı.

HAVALİMANINDA NÖBET
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazıldı. İBB, Yasemin B.'nin 10, Simge S.'nin ise 1 köpeği sahiplendiğini bildirdi. İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, Adopt A Golden Atlanta Firması'na yönelik gerçekleştirilmiş 4 kez ve toplam 81 adet Golden Retriever cinsi köpek ihracatı olduğunu belirtti. Golden Retriever cinsi "Şamata" adlı köpeğinin, Türkiye dışına çıkarılabileceği endişesiyle Atatürk Havalimanı'nda nöbet tutan Nail Artuç'un şikayeti üzerine başlatılan soruşturma ise Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yetkisizlikle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. İki dosya birleşti. Soruşturma sürüyor.

kalan karakter 1000

Sedef Tümer Sedef Tümer

Geri kalan yine büyük miktarda para da bu işin Türkiye ayağınnın yürümesini sağlayan şahıslar arasında pay edilmektedir. Türkiye' de çok sayıda hayvansever görünümlü sahtekar da bu işe bulaşmış durumdadır. Amerika'da bu rescue dernekleri vergiden muaf derneklerdir. Amerikan halkı da bu derneklere bağış yaptığında vergi indiriminden yararlanmaktadır. Bu işe rağbet bundandır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.03.2016 00:00
Sedef Tümer Sedef Tümer

AMERİKA'YA NEDEN GOLDEN RETRIVER SEVKİYATI YAPILIR VE KÖPEKLERİMİZİN BAŞINA NELER GELİR?
(BANA GELEN SORULARA TOPLU CEVABIM)
Goldenların kötü koşullar altında nakledilmesi bu davanın içindeki en küçük meseledir. Konu Golden ırkınin kaçak olarak yurt dışına çıkarılması olarak da basite indirgenemeyecek kadar derindir. Amerikan Rescue grupları olarak adlandırılan bazı kurtarma dernekleri Amerika 'da yaşayan ismi belli bazı Türk vatandaşları aracılığıyla ülkemizde GOLDENGİLLER sayfası üzerinden kayıp ve yuvalandırılacak golden ilanları vasıtasıyla, barınaklardan, sokaklardan golden cinsi köpekleri toplamaktadırlar. Bu sırada Amerikalılara Türkiye hayvan düşmanı, köpeklere işkence ve tecavüz eden bir aşağılık millettir diye aleyhte propagandalar yapılmakta ve Amerikan Halkından Türkiye deki köpekleri kurtaracağız ayağına kişi başı 500 ya da 1000 $ dan olmak üzere milyon dolar para toplanmaktadır. Bu paralar Amerikan rescue cular tarafından maaş olarak aralarında bölüştürülmektedir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.03.2016 23:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.