X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özgecan’ın katilinin cenazesi alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özgecan’ın katilinin cenazesi alındı

  • Giriş Tarihi: 16.4.2016 01:36 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 03:01
Özgecan’ın katilinin cenazesi alındı
Özgecan’ın katilinin cenazesi alındı

Kaldığı cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cenazesi, tam 5 gün sonra morgtan alındı.

Yargılandıkları davada 'ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası' alan ve F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde babası Necmettin Altındöken ile aynı koğuşta kalan Suphi Altındöken, cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan oğul Altındöken, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, baba Altındöken de kasık bölgesinden yaralandı. Necmettin Altındöken'in tedavisi hastanede sürerken, oğlunun cenazesi ise adeta ortada kaldı.

ÜNLÜLERDEN TWİTTER'DA ÖZGECAN ASLAN TEPKİSİ

Belediye izin vermeyince Adana ve arasında gidip gelen cenazenin defnedilmesi için tam 5 gün sonra onay çıktı. Suphi Altındöken'in annesi Naciye Tan'ın avukatının, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne yaptığı başvuruya olumlu yanıt çıktı. Cenazenin toprağa verilmesi için belediye aileye yer gösterdi, Mersin sınırları içerisinde bulunan mezarlığın nerede yer aldığı ise, güvenlik gerekçesiyle gizli tutuldu.

Gerekli onayların çıkmasının ardından Tan'ın avukatı İbrahim Kaplan, daha önce almış olduğu vekaletle birlikte cenazeyi teslim almak üzere Altındöken'in yakınlarıyla birlikte Mersin Devlet Hastanesi'ne geldi. Altındöken'in cenazesi, üstü bir pikabın kasasına konulurken, tabutunun üzerine de annesine ait olduğu belirtilen bir tülbent konulması da dikkat çekti.

ÖZGECAN'IN KATİLİNİ DEFNETTİRMEMEK İÇİN MEZARLIĞI KİLİTLEDİLER

Cenazenin teslim alınması esnasında gazetecilerin görüntü alması Altındöken yakınları tedirgin oldu ve basın mensuplarının görüntü almasını istemedi. Morgda görevli bir personelin de yardımıyla pikabın üstü açık kasasına yerleştirilen tabut, daha sonra Mersin'e doğru yola çıktı. Suphi Altındöken'in cenazesinin Mersin'de hangi mezarlıkta toprağa verileceği ise sır gibi saklandı.

ÖZGECAN ASLAN'IN KATİLİ AHMET SUPHİ ALTINDÖKEN'İN ANNESİ BÖYLE FERYAT ETTİ