X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rafting izlemek için ağaca 'balkon' yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rafting izlemek için ağaca 'balkon' yaptı

  • Giriş Tarihi: 30.4.2016 14:48
Rafting izlemek için ağaca 'balkon' yaptı
Rafting izlemek için ağaca 'balkon' yaptı

li Osman Lokman Geçer, Melen Çayı üzerindeki rafting heyecanını yaşamak ve doğa manzarasını izleyebilmek için bahçesindeki hurma ağacına 8 metrekarelik "balkon" yaptı.

'nin Cumayeri ilçesine bağlı Harmankaya köyünde yaşayan Geçer, dağ yamacında bulunan evinin bahçesinden rafting turları düzenlenen Melen Çayımanzarasını izleyememesinden dolayı ağacın 7 metre yüksekliğine atık ahşap malzemelerden "balkon" yapmaya karar verdi.

Melen Çayı'nın rafting turları nedeniyle renkli görüntüler oluşturması ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir manzara sunmasında etkilenen Geçer, ağabeyinin de desteğiyle iki haftada tasarladığı çalışmayı tamamladı.

Geçer, AA muhabirine, Karadeniz Bölgesi'nde yaygın olan ilginç yapılardan esinlenerek ağaca balkon yapma düşüncesini hayata geçirdiklerini söyledi.

"Manzarayı çayımızı yudumlayarak izlemek büyük keyif"

Yerden 7 metre yükseklikten manzara seyretmenin ayrı bir keyif olduğunu anlatan Geçer, "Özel bir malzeme kullanmadık. Köyümüzde bulduğumuz atık ahşaplardan yararlandık, çok da güzel oldu. Merdivenle çıktığımız balkondan Melen Çayı'nı ve yeşilin her tonunun görülebildiği manzarayı çayımızı yudumlayarak izlemek büyük keyif." diye konuştu.