İntikam iftirasına beraat

Giriş Tarihi: 16.5.2016
İntikam iftirasına beraat

Boşanmak isteyen eşini meslekten attırmak için asılsız ihbarda bulunan Ayla Ç.’ye iftira davası açıldı. Çocuklarını düşünen eşi şikâyetçi olmayınca beraat etti

Serdar Ç., 'da ti. Eşi Ayla Ç.'ye şiddetli geçimsizlik nedeniyle Bakırköy 10. Aile Mahkemesi'nde geçen yıl boşanma davası açtı. İddiaya göre; kadın intikam almak için Başbakanlık Merkezi'ne, valiliğe ve savcılığa ihbar yağdırdı. Polis eşini rüşvet almak ve uyuşturucu ticareti yapmakla suçladı. Polise idari soruşturma açıldı. Birçok kez görev yeri değiştirildi. Ayla Ç. durmadı. Eşi hakkında önlemeli tedbir kararı çıkardı. Aile mahkemesi polisin çocuklarıyla görüşebilmesini karara bağlasa da kadın her görüşmede polis çağırıp Serdar Ç.'yi tutuklatmaya çalıştı. Bu sürede Serdar Ç. de adli yönden soruşturma yürüttü. Sonuçta Ayla Ç.'nin ihbarlarıyla ilgili herhangi bir delil bulunamadı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da polis hakkında takipsizlik kararı verdi.

4 YILA KADAR HAPİS!
Bunun üzerine Serdar Ç., Ayla Ç.'den şikâyetçi oldu. Kadın hakkında iftira suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Çift bu arada boşandı. Polis de ceza davasının ilk duruşmasında "Çocuklarım olduğu için şikâyetimden vazgeçtim" dedi. Ayla Ç. ise savunmasında boşanma sürecinde yaşadıkları sorunlar nedeniyle şikâyet hakkını kullandığını belirterek "Boşandıktan sonra artık bu sorunlarımız kalmadı" dedi. Mahkeme kadına beraat verdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
İntikam iftirasına beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz