X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sahte binbaşı düğün alışverişinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sahte binbaşı alışverişinde

Sahte binbaşı düğün alışverişinde
Sahte binbaşı düğün alışverişinde

Kendisini binbaşı olarak tanıtıp 10’dan fazla kadından 150 bin lira “ masrafı” toplayan Ali Yaşar, son kurbanından aldığı yı harcarken tutuklandı

Adana'da hem cezaevi firarisi olan hem de hakkındaki 12 ayrı dosyadan kesinleşmiş 6 yıl 7.5 gün hapis ve 5 bin 344 TL cezası bulunan Ali Yaşar'ın (42), Seyhan'daki bir alışveriş merkezinde olduğunu belirleyen , zanlıyı gözaltına aldı. Üzerinden başka bir kişinin adına düzenlenmiş sahte infaz koruma memuru kimliği çıkan Yaşar'ın evinde arama yapan polis, bir binbaşı üniforması, bu üniformayla çektirdiği fotoğrafları ile başka birinin adına düzenlenmiş, istihbarat binbaşı unvanlı kaşe ve masa isimliği buldu. Ali Yaşar'ın alışverişinde olduğu kaydedildi. Soruşturmayı derinleştiren polis, Yaşar'ın firari olduğu dönemde sosyal medya üzerinden tanıştığı kadınlara, bu fotoğrafları kullanarak kendisini binbaşı olarak tanıttığı, ardından evlilik vaadiyle kandırıp kredi çektirdiği belirlendi. Bu yöntemle 10'dan fazla kadını 150 bin TL dolandıran Yaşar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'CARİ AÇIĞI KAPATACAKTIM'
Ali Yaşar'ın özel kamuflaj, isimlik, üniforma, kaşe yaptırdığı hatta evindeki bir odayı makam odası gibi yaptırıp sosyal medyada tanıştığı kadınlarla görüntülü konuşarak onları kandırdığı belirlendi. Suçlamaları kabul eden Ali Yaşar'ın polise, "Beni yakalamasaydınız Türkiye'nin cari açığını kapatacaktım" dediği öğrenildi.

PARA SAÇAN HIRSIZA 15 YIL
İstanbul Kumkapı'da geçen ay bir bankadan 44 bin 860 lira çalan ve elinde tüfekle aynı binanın çatı katındaki balkondan parayı sokağa saçan Semih B.'ye 15 yıla kadar hapis isteniyor. Semih B. "Silahla nitelikli yağma"yla suçlanıyor.