X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Plaja kamyonla gelenler mülteci sanıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Plaja kamyonla gelenler mülteci sanıldı

  • Giriş Tarihi: 22.6.2016 09:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2016 09:49
Plaja kamyonla gelenler mülteci sanıldı
Plaja kamyonla gelenler mülteci sanıldı

Bodrum'da Gerelkoyu mevkiindeki plaja kamyonla gelen çoğunluğu kadın ve çocuk kalabalık grup, mülteci sanılarak çevredekiler tarafından jandarmaya ihbar edildi. Kontrol edilen grubun denize gelen tatilciler olduğu anlaşılırken, yapılan kimlik kontrollerinde hakkında arama kaydı bulunan gruptaki bir kişi gözaltına alındı.

Yalıçiftlik Mahallesi'ndeki Gerelkoyu mevkiine toprak yoldan gelen kamyondan inen çoğu kadın ve çocuk olan yaklaşık 120 kişi, plajdakilerde şaşkınlık yarattı. Bu kişilerden bazılarının Arapça konuştuğunu zanneden tatilciler, gruptakileri mülteci sandı. Vatandaşlar, kamyondan eşyalarıyla inen, yemek yiyen ve denizde elbiseleriyle giren topluluğu jandarmaya ihbar etti. O anlar, kameralarla görüntülendi.

İhbar üzerine plaja gelen jandarmanın yaptığı kontrolde, grubun Bodrum'daki bir katı atık depolama alanında çöp ayrım işinde çalışan işçilerin aile ve çocukları olduğu ortaya çıktı. Yapılan kimlik kontrolleri sırasında grup içinde bulunan 23 yaşlarındaki T.K.'nın arandığı ortaya çıkınca gözaltına alındı.

Kamyonun şoförü M.D. (45) hakkında taşıma sınırı üstünde yolcu aldığı için 58, karayolu yapısı ve kapasitesi ile trafik güvenliği bakımından tehlikeli olabilecek tarzda yükleme yaptığı için 147 lira ceza yazıldığı öğrenildi.

Plajda topluluğu görünce şaşkınlık yaşayanlardan 43 yaşındaki Metin Canlı, "Eşim ve çocuklarımla denize girmeye gelmiştik. Bir kamyonun geldiğini, içinden insanların indiğini ve bu insanlarında en 120 kişi olduğunu görünce olduk. sandık. Çünkü bazıları Arapça konuşuyorlardı. İlgili makamlara ederek durumu bildirdik" dedi.