X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yabancılar firarda...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yabancılar firarda...

  • Giriş Tarihi: 20.11.2016
Yabancılar firarda...
Yabancılar firarda...

Kumkapı’daki İl Göç İdaresi Merkezi’nde sınır dışı edilmek üzere bekletilen yaklaşık 123 yabancı, koğuşlardaki yatak ve yorganları ateşe verip kaçtı

İstanbul Fatih'e bağlı Kumkapı'da deport edilmek üzere gözaltında tutulan yaklaşık 123 yabancı, yangın çıkararak kaçtı. Olay, İl Göç İdaresi Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'nde dün saat 11.00'de yaşandı. Deport edilmek üzere koğuşlarda tutulan yabancılar, yorgan ve döşekleri ateşe verdi. Büyük bölümü Afganistan ve Pakistanlı oldugu ifade edilen çok sayıda göçmen, yangının büyümesi ve görevlilerin yangına müdahalesi sırasında yaşanan kargaşadan faydalanarak arka kapıdan kaçtı.

POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI
Bu arada, göçmenlerin kaçışları vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla görüntülendi. Yabancıların firarı sırasında olay yerindeki polisler havaya ateş açtı. Takviye ekiplerin gelmesi üzerine bazı yabancılar yakalandı. İtfaiye de büyüyen yangına müdahale etti.

MERKEZDE 5'İNCİ YANGIN
123 firarinin peşine düşen polis, 20 kaçağı yakaladı. Öte yandan, yangında yaralanan 3 kişinin tedavisinin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sürdüğü, durumlarının iyi olduğu bildirildi. Kayıtlara göre bu merkezde daha önce 4 kez yangın çıkmıştı.

SOKAKLARA DAĞILDILAR
Görüntülerde, binanın giriş kapısını zorlayarak çıkan kalabalık göçmen grubun ara sokaklara doğru kaçması ve bu sırada polisin havaya uyarı ateşi açması yer alıyor.