YAZARA MAİL GÖNDER Yüzyıllık Aşk

YAZARLAR

Ortadoğu ve IŞİD biraz beklesin... Bugün sanatla devam ediyoruz. Geçen gün sözünü ettiğim, ülkemizdeki sinema ve seyirci ilişkisini gözler önüne seren "Yüzyıllık Aşk" sergisi İstanbul Modern'de dün başladı.
Açılış kokteylinden birkaç not:
Bu bir "sanat eserleri" sergisi değil. Aynı zamanda serginin küratörlüğü yapan Gökhan Akçura'nın, yıllardır topladığı efemera ağırlıklı sinema koleksiyonunun başat rol oynadığı bir sergi. Bu tip bir sergiyi İstanbul Modern'de nadiren görürsünüz. İnsanı bir anda geçmişe götürüyor. Baştan sona nostalji!
Sergiye girerken AK Parti döneminde yıldızı parlayan işadamlarından Ethem Sancak'ı gördüm. Kendisi İstanbul Modern'in yönetim kurulundadır, hatta Başkan Oya Eczacıbaşı'nın iki yardımcısından biridir ama açılışlara pek gelmez. Epey uzamış sakalıyla arzı endam edişinin sebebi daha sonra anlaşıldı: Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı da geldi.
Bu soruna bir çözüm bulmalı: Ne dediklerini merak etmeme rağmen; yoğun uğultu yüzünden, ne Oya Hanımın söylediklerini duyabildim, ne de bakanınkini... O halde niye konuştular?
Not: Sergiye ilişkin eleştirimi aksilik olmazsa pazar günü yazacağım...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.