YAZARA MAİL GÖNDER Maşallah herkes barış istiyor

YAZARLAR

Bir "folklorcular" var, isterseniz magazinciler de diyebilirsiniz, lagalugacılar da...
Teröristler Gaziosmanpaşa'da kiralık ev tutmuşlar, 500 liralık daireye 1400 lira vermişler, Kızılay'da pastane açacağız diye keşif yapmışlar... Bak sen...
Daire sahibiyle sıkı pazarlık etselerdi yakalanırlar mıydı yani?
Evi "eşyalı" tutmuşlar, çıplak kiralasalardı daha iyi gizlenmiş mi olacaklardı?
Pastane yerine çiçekçi açacağız deselerdi?
Tabii bunlara tabut fotoğraflarını, ağlaşan insanları da eklersen görevini yapmış sayılıyorsun. Bayrak mayrak da koy. Ki sonra dönüp gönül rahatlığı içinde iktidara "giydirebilesin"...
Bir de namussuzlar var.
Türkiye Cumhuriyeti'ni "teröre göz yummamakla" suçlayanlar.
Barış istiyorlarmış. Bunun için de devletin "kurtarılmış bölgelere" ses çıkarmaması, "özyönetim" ilan edenlere boyun eğmesi, hendekleri doldurup barikatları yıkmaması, hele hele ateş eden PKK militanlarına asla kurşun sıkmaması, yanıt vermemesi gerekiyormuş.
"Otokrat" yapıyormuş bütün bunları. Otokratın günahı, devlete sahip çıkmak...
Türkiye için barıştan başka çıkar yol yokmuş.
Yani hükümet devrilecek, yerine Kılıçdaroğlu mu Fethullah mı artık kim gelecekse gelecek, hemen General de Gaulle'ün Cezayir Kurtuluş Örgütü FLN ile yürüttüğü ünlü "Evian görüşmeleri" gibi bir pazarlığa oturacak ve sonunda bağımsızlık verecek...
Ülkesinden ve halkından nefret eden kibirli enteller de Jean-Paul Sartre havalarına kavuşmuş olacaklar... Bu bağlamda barış demek, Türkiye Cumhuriyeti'nin "PKK'ya yenildiğini" ayan beyan kabul etmesi demektir.
Cumhurbaşkanının düşmanları bunu istiyorlar. "İsterse güneydoğu gitsin, yeter ki Tayyip de gitsin" diyorlar.
Hiçbir güç, hiçbir merci, hiçbir yetkili, Türkiye sınırları içinde silahla korunan, hem de ağır silahlarla korunan özerk kantonlara izin veremez.
Verirse haindir. Asıl işte o zaman yargılanır!
Hiçbir güç, çiftlik bağışlar gibi, tek karış toprak bile bağışlayamaz.
Barış görüşmeleri masasından kaçanların, masaya tekme atanların sonra dönüp "bizi eziyorlar" diye ağlamaya hakları yoktur.
Savaşı siz istediniz, sonuçlarına da katlanacaksınız. Misli görülmemiş bir nankörlük ettiniz, size cumhuriyet tarihi boyunca misli görülmemiş özgürlükler sağlayan adamı yemeye kalktınız, sızlanmaya hakkınız yoktur.
Bizi eşek yerine koydunuz, oyaladınız, kandırdınız. Barış marış istemiyorsunuz, bağımsızlık istiyorsunuz, o kadar.
Bu arada birkaç yaşlı adam, birkaç hamile kadın, birkaç gencecik kız, birkaç fidan gibi delikanlı daha öldüreceksiniz tabii ama TC pes etmeyecektir.
Haa, bir de zavallılar var tabii...
"Yurtta sulh cihanda sulh" diye ezbere laf geveleyenler.
"Gel ulan, geç otur benim yerime şu koltuğa, hallet bakalım meseleyi" dense apışıp kalacak olanlar.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

SEDA SEDA

ELINIZE DILINIZE SAGLIK ........

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.03.2016 16:32
emin emin

Gene tercüman oldunuz..teşekkür ederiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.03.2016 02:20
isa isa

Eline yüregine saglik. Duygularimiza tercüman oluyorsun agabey. Söylediklerini benim gibi kazma birisi bile anliyor ama asil anlamasi gerekenler tiiiissssss

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.03.2016 00:29
ümit ümit

of ya nasıl bir yazı cuk oturmuş sessizlerin sesi, resmen tercüman olmuş.Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın yanındayız,arkasındayız aldıkları her karara tam destek ful destek o kadar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.03.2016 20:06
cengiz cengiz

Amerikanın Bin Laden'e yaptığını biz Kandildeki satılmış hainlere yapmaktan acizmiyiz?Niçin komando birliklerimiz hain PKK liderlerinin inlerine girip onları etkisiz hale getirmiyorlar?Bin Laden Pakistanın geniş arazisi içinde bulunabiliyor da PKK liderleri Kandil gibi küçük bir arazi parçası içinde bulunamıyor?Ey MİT bu iş niye zor,açıkla da öğrenelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 17.03.2016 18:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.