YAZARA MAİL GÖNDER Güzel şeyler

YAZARLAR

Sürrealist sanat bana biraz kolaycı ve coşkudan uzak gelmiştir fakat iyi örneklerine kayıtsız kalamam. Son zamanlardaki favorim İngiliz fotoğrafçı Philip McKay.
Kuru fasulye... Çengelköy'de İspir Fasulyecisi, Tophane'de Fasuli, Balat'ta Çanak tercihlerim. Yanında elbette pilav ve turşu. Fakat dışarda şöyle tane tane iyi pilav yapan kalmadı ki!
Ayrıntı Yayınlarınca 13 yıl önce dilimize çevrilmiş çok ilginç bir kitapla haşır neşir oluyorum bir haftadır: Disiplin (Askeri İtaat Üretiminin Sosyolojisi ve Tarihi). Şunu söyleyeyim: Modern ordu disiplinini kurmak için dış düşman yetmiyor, "iç düşman" gerekiyor.
Kaktüsleri, özellikle de succulent tipi kaktüsleri çok sevmeye başladım. Neredeyse bizden hiçbir şey beklemeden böyle güzel kalabilmeleri şaşırtıcı!
Rus kemancı Viktoria Mullova'nın Bach yorumları beni benden alıyor. (İnat ettim, bu müzik türünü onu siyasallaştıran "elit"e terk etmeyeceğim!)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.