YAZARA MAİL GÖNDER Suya yazı yazmak

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Haber müthişti ama seçim hayhuyu arasında kaynadı gitti. Fox'un özel haberi şöyleydi: Kısaca LNG denilen sıvılaştırılmış doğal gaz o kadar tehlikeliydi ki, köprü üzerinden taşınmasına izin verilmiyordu. Bu nedenle tankerler, feribotlara bindirilerek karşıya geçiriliyordu. Her feribotta en fazla üç tankere izin verilmişti. Gelin görün ki, bir tanker şoförünün cep telefonuyla tespit ettiği görüntüler bu yasağın nasıl delindiğini, insan hayatının nasıl ucuza gittiğini açık seçik gözler önüne seriyordu. Feribotta tam 13 LNG yüklü tanker vardı. Tankerler birbirlerine değecek kadar sıkışık bir düzende gemiye alınmıştı. Hatta şoförler kapıları açamadığı için pencereden dışarı çıkmak zorunda kalıyorlardı. Küçücük bir sürtünmeden çıkacak kıvılcım ya da sert havada yandan vuracak bir kaba dalga, Boğaz'ı havaya uçurabilirdi. Daha yazalı 10 gün bile olmadı. Feribot personelinin 'yük' değil, 'can' taşıdığını bir an bile akıllarından çıkarmaması gerektiğini söylemiştim. Ama görünen o ki, biz suya yazıyoruz, üzerinden feribot geçiyor...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.