Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Evlilik Yöntem'i

Son zamanlarda evlilik ve ilişkiler üzerine duyduğum en anlamlı, en derin cümleler; ATV'nin dizisi Bugünün Saraylısı'nda Ata Bey'den (Selçuk Yöntem) geldi. Ata Katipoğlu, Üftade'ye göndermelerde bulunduğu konuşmasında, son günlerde mantar gibi çoğalan evlilik danışmanları ve ilişki koçlarına adeta ders verir gibiydi: "Dünyanın en zor işidir evlilik. İngiltere'de bir prens 18 yaşında kral olup tahta çıkabilir. Ama 21 yaşına gelmeden evlenmesi yasaktır. Çünkü bir ülkeyi idare etmek, bir kadını idare etmekten daha kolaydır. Zor kararlar alırken küçük heyecanların sonsuza kadar süreceğine de inanmamalı hem erkek, hem kadın. Anlamsız hesaplarınızın tatmin edilebileceği bir alan da değildir evlilik. Beklentiyle kurulmaz bir yuva. Saygı duymayacağı bir insanla evlenmemeli hem erkek, hem kadın. Bir erkek, bir kadını evlenmek için seçtiği zaman, 'Ben bu kadınla evlenebilirim ve bu kadın dışında hiçbir kadınla evlenemem' demeli. İşte o, doğru kadındır. Kadın için de geçerlidir bu. Umarım, vermiş olduğunuz kararda ikiniz de haklısınızdır."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER