YAZARA MAİL GÖNDER TRT Spor devrimi

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Haber sadece birkaç medya sitesinde yer aldı.
Benim okuduğum gazetelerin hiçbirinde yoktu.
TRT Spor'un genel yayın yönetmenliği görevine Derya Oruçoğlu getirilmiş.
Derya Oruçoğlu kim?
Bir hanım spor spikeri, programcısı, yöneticisi...
Bugüne dek ATV, Kanal 6, Fenerbahçe TV, Kanaltürk, TGRT ve Habertürk'te spor programları sundu. Son olarak Kanal 24'ün spor servisini yönetiyordu.
Bence bu olay pek çok yönden 'devrim' niteliğinde.
Birincisi; bu gelişmeyi gazetelerin ve televizyonların yönetim kadrolarındaki erkek egemenliğine bir başkaldırı olarak değerlendirmek mümkün. Hele ki, 'spor' gibi erkeklerin 'kurtarılmış bölge' saydığı bir alanda bir kadının yöneticilik yapması, maço çevrelerce 'son kalenin de düştüğü' şeklinde yorumlanabilir.
İkincisi; TRT gibi her daim muhafazakârlık ve statükoculukla itham edilen bir kanalda kadın spor müdürü görmek son derece sevindirici.
Topuklu Krampon gibi kadın spor yorumcularının yer aldığı programların artması dileğiyle, Derya'ya ve TRT camiasına hayırlı uğurlu olsun.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.