Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekranda sürekli dönüp duran bir akıllı telefon reklamı, kadınları kızdırdı. Çünkü cins-i latif, aptal yerine konulduğunu düşünüyor. Hiç de haksız sayılmazlar.
Ama benim bu reklamla ilgili huzursuzluğum başka...
Hasbelkader aşk şiirleri yazmaya çalışan bir kalp arzuhalcisi olarak, televizyondaki yeni akıllı telefon reklamını yüreğim burkularak izliyorum.
Genç sevgililer bir parkta buluşmuş. Oğlan, büyük bir heyecanla yeni akıllı telefonunun özelliklerini anlatıyor: "Şu kadar çekirdekli, bu kadar işlemcili..."
Kız önce bozuk çalıyor, "Bunun için mi geldik buraya?" filan diyor. Ama genç, "Hadi gel birlikte inceleyelim" deyince, o da kendini 'dijital romantizmin' içinde buluyor...
Bizim zamanımızda parklardaki ilk buluşma, 'çekirdek çitleme' eşliğinde romantik bakışmalar ve karşılıklı kur yapmalarla sonu gelmez muhabbetlere uzanırdı.
Şimdi mevzu, akıllı telefonların çekirdek sayısı ile sınırlı...
Telefonlarımız akıllandıkça, romantizm açısından aptallaşıyor muyuz ne!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER