Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Askerin türküsü

Bu yürekler bunca dramı nasıl kaldıracak, bir bilen var mı? Her şehidin ardından değme senaristleri mahcup edecek öyküler, anlı şanlı yönetmenlere mesleği bıraktıracak görüntüler çıkıyor.
Astsubay Kenan Ceylan'ın şehit olmadan önce birliğinin yemekhanesinde saz çalıp türkü okuduğu videoyu izlediniz mi?
İzlemeyenler kendini şanslı sayabilir.
Çünkü gerçekten yüreklerin dayanacağı gibi değildi. Şehidimizin okuduğu türkü, 'Sen benden gittin gideli...' O söylüyor, nakarat kısmını diğer silah arkadaşları koro halinde tamamlıyordu. 'Sen benden gittin gideli...' Ne bilirdi ki, üç gün sonra kendinden gidip yüreklerimize mıh olacağını...
O an düşündüm... Astsubay Ceylan'a o hain kurşunu sıkan terörist de o görüntüyü televizyonda izlemiş midir?
İzlemişse ne hissetmiştir?
Kim bilir belki onun da en sevdiği türküdür bu... Sadece üzerinde asker üniforması olduğu için hedef seçtiği o insanın türkü söylediğini, hem de en sevdiği türküyü en yanık sesle söylediğini bilseydi; yine de asılır mıydı tetiğe?
Bu ülkenin aynı türküyü söyleyen insanlarını birbirine hasım edenlere binlerce lanet olsun!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER