Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Aklın yolu bir

Bu köşe bana pek çok mesleki ve çokça itibar kazandırdı. Ama beni en çok mutlu eden, 'suya yazı yazmadığımı' gördüğüm o eşsiz anlar. Geçenlerde bu keyfi bir kez daha yaşadım.
Haber bültenlerindeki 'Yetkililer, sürücüleri yola çıkılmaması konusunda uyarıyor' ibaresine rağmen sürücüleri karlı buzlu havada yola çıkmaya adeta 'zorlayan' lastiği reklamını bu köşede kıyasıya eleştirmiştim. Firmadan bir bilgi notu geldi. Şöyle deniliyordu:
"Yüksel Bey merhaba, filmin duygusunu, hikayesini güçlendirebilmek için eklediğimiz, fonda duyulan haber detayının sürücüleri cesaretlendirmesini, hiçbir şekilde, hiç kimsenin can ve mal güvenliğine zarar vermesini istemeyiz.
Bazı uyarılar üzerine filmde gerekli düzenlemeleri yaparak haberlerde geçen 'Yetkililer, sürücüleri yola çıkılmaması konusunda uyarıyor' şeklindeki uyarı cümlesini çıkardık. 22 Eylül cuma günü itibariyle de bahsi geçen değişikliğin yapıldığı versiyon yayındadır." Bu cümleyi kullanmayı çok seviyorum: Aklın yolu bir...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER